Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Parser języka PHP
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
kafarek
Witam. Szukam Parsera PHP. Jakiejś gotowej klasy która przeanalizuje mi wejściowego stringa który jest kodem php i wyświetli błędy jakie w nim występują. Pilne. Dziękuje:)
wookieb
Komenda
Kod
php -l


Poza tym http://pl.php.net/manual/en/function.php-check-syntax.php
kafarek
Problem w tym że muszę zaimplementować Parser. Taki mam projekt na przedmiot "kompilatory". Ale jakoś żadnego z istniejących rozwiązań nie mogę ogarnąćsad.gif
!*!
Cytat(kafarek @ 15.09.2011, 23:39:44 ) *
Problem w tym że muszę zaimplementować Parser. Taki mam projekt na przedmiot "kompilatory". Ale jakoś żadnego z istniejących rozwiązań nie mogę ogarnąćsad.gif


To zmień kierunek skoro nie ogarniasz podstaw, szczególnie że powyżej masz rozwiązanie podane.
wookieb
Jemu chodzi o coś innego. Szukała parsera konkretnego języka. ALe skoro tego nie umie to wybitnie spał na lekcjach. Przeczytanie kodu parsera nic mu nie da.
kafarek
Dobra już mam. Pakiet PHP_Parser z PEAR'a rozwiązał mój problem. I nie uważam że napisanie lub wygenerowanie Parsera jakiegoś języka jest podstawową umiejętnością.
wookieb
@!*! po prostu źle Cię zrozumiał dlatego musimy mu wybaczyćsmile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.