Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Książka "Zend Framework, A Beginner's Guide"
Forum PHP.pl > Inne > Książki
CzarnyGsm
Witam,

Jak oceniacie książkę "Zend Framework, A Beginner's Guide"? Czy ktoś już przestudiował tą książkę i mógł wyrazić o niej opinie?
Oficjalna strona: http://www.zf-beginners-guide.com/
Na Amazon: http://www.amazon.com/Framework-Beginners-...i/dp/007163939X


Navyman
Tej książki akurat nie przerabiałem. Dane mi było natomiast czytać "Zend Framework in Action", które notabene jest świetną lekturą. A raczej byłoby świetną, gdyby nie zawierała tylu błędów w kodzie. No i oczywiście książka jest średnio aktualna w stosunku do nowej wersji ZF. Mimo to autor bardzo wprawnie operuje słowem pisanym i w interesujący sposób potrafi wyłożyć wszelkie podstawowe dogmaty wzorca MVC oraz najważniejszych komponentów ZF. Serdecznie polecam, bo mało jest książek z taką opinią, jak ta wskazana przeze mnie smile.gif.
CzarnyGsm
Książką "Zend Framework in Action" wydana została w grudniu 2008 roku, więc nie bardzo jest aktualna. Ale dzięki za info, poczytam jeszcze aktualne opinie o niej. Z kolei "Zend Framework, A Beginner's Guide" jest dość nową, zdaje się z lipca 2010 roku. Czytał już ktoś z forumowiczów?
Navyman
Tak, to prawda. Jednak większość rzeczy, jakie napotkasz w książce, nadal jest aktualna i działa na aktualnych wersjach ZF. Bardzo dobrze działa też kod, który możesz znaleźć w książce (podobnie jak jego poprawiona wersja do pobrania ze strony autora). Powiedziałbym, że najbardziej problematyczną częścią książki jest wstęp i tworzenie bootstrapa, bo tutaj co nieco się zmieniło. Ale kiedy uda się przez to przebrnąć, jest już tylko lepiej. Konieczności rozwiązywania problemów z konfiguracją da po prostu szansę lepszego zapamiętania podstawowych reguł tworzenia aplikacji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.