Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ksiazka ponad podstawy
Forum PHP.pl > Inne > Książki
tog
Witam

Postanowilem troche poszerzyc swoja wiedze i pomyslalem o ksiazce, mimo, ze nigdy nie bralem tego pod uwage i uczylem sie z internetu, to byc moze znajde cos ciekawego wlasnie w takim zrodle.

Powiedzmy, ze zagadnienia poruszone w kursie php webmade.org nie stanowia dla mnie problemu, rozumiem, znam i uzywam obiektowki - czyli w sumie czyste klepanie mam opanowane.
Zastanawiam sie w jakim kierunku moglbym pojsc - nauczyc sie obslugi jakiegos frameworka, poogladac rozne cms'y, seo, moze jakis inny jezyk, obsluga serwera, sieci?

Myslalem tez o flashu, ale z tego co sie zorientowalem, to jedynym slusznym narzedziem do tego jest aplikacja adobe.
webdice
PHP5. Obiekty, wzorce, narzędzia
PHP5. Zaawansowane programowanie

Z naciskiem na tą pierwsza. Co do samego flasha, dobrze bym się zastanowił na Twoim miejscu. Możliwości HTML5 są coraz większe.
Gabrielx
A jak z wydaniem III?
http://helion.pl/ksiazki/php-obiekty-wzorc...stra,phpob3.htm
Yhy
Chyba jasne, że najlepiej brać najnowsze wydanie, głównie dlatego że przez te kilka lat sporo zmieniło się w działaniu PHP.

Także wydanie 3 będzie okej.
webdice
Cytat(Gabrielx @ 12.10.2011, 14:11:13 ) *
A jak z wydaniem III? (...)


Nie wiedziałem że się pojawiło. Jak napisał ~Yhy, najlepiej kupić najnowsze.
Vhaeraun
Sam właśnie czytam 3-cie wydanie i rzeczywiście bardzo fajna książka. Autor skupia się już na wersji 5.3 chociaż wspomina również, jak poprzednie wersje się różnią od aktualnej, opisany jest też pyrus (ogólnie to jestem w połowie, więc nie wiem co jeszcze nowego będzie dalej).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.