Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt php informujący o pojawieniu się pliku na serwerze
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
lebeuf
Witam.
Na serwerze mam folder w którym za pomocą skryptu php można uploadować na serwer dowolny plik.
Szukam skryptu, który po odpaleniu sprawdzał by okresowo (np co 5 minut) czy katalog serwera nadal jest pusty, a w przypadku gdyby pojawił się tam dowolny plik powidomił by po autoodświeżeniu strony dźwiękiem

żeby nie było że jestem lewarem

  1. <?php
  2. $resDir = opendir($strDir);
  3. while( $strFile = readdir( $resDir ) )
  4. {
  5. $arrFiles[] = $strFile;
  6. }
  7. if( sizeof( $arrFiles ) <= 2 )
  8. {
  9. echo 'katalog jest pusty';
  10. setInterval( 'window.location.reload()', 300000 ); //nie wiem czy zadziała
  11. }
  12. else
  13. {
  14. echo 'katalog nie jest pusty';
  15. //tutaj beep
  16. }
  17. ?>



tyle skleciłem naprędce
pomocy biggrin.gif


Prośba o przeniesienie do odpowiedniego działu. W sumie to nie chodzi mi o gotowca, a pomoc
elektrrrus
setInterval to w js a nie php, ale jesteś blisko.
by_ikar
Ten sam skrypt który napisałeś, tylko oddziel php od js (setInterval()) i zainteresuj się ajaxem, wtedy swój skrypt sprawdzający czy w danym katalogu pojawił się jakiś plik, możesz ustawić na sprawdzanie co 5min.
lebeuf
Cytat(by_ikar @ 27.10.2011, 00:06:36 ) *
Ten sam skrypt który napisałeś, tylko oddziel php od js (setInterval()) i zainteresuj się ajaxem, wtedy swój skrypt sprawdzający czy w danym katalogu pojawił się jakiś plik, możesz ustawić na sprawdzanie co 5min.


Rozumiem, trochę poczytałem o ajax, ale tego nie ogarniam jeszcze. Wiem już co powiniennem zrobić, ale w jaki sposób to zrobić wink.gif , żeby serwer php wysłał do przeglądarki kod js który się wykona po stronie klienta


edit:

  1. <?php
  2. ...
  3. print "<script type='text/javascript'><!--\n";
  4. print "setInterval( 'window.location.reload()', 300000 );\n";
  5. print "//--></script>\n";
  6. ...
  7. ?>


Zrobiłem to tak i działa jak chciałem.


Został problem beep. Da rady wywołać jakiś głośny dzwięk (na żądanie) za pomocą php, js lub html.
Podziękowania za pomoc dla kolegi by_ikar
by_ikar
Cytat
Został problem beep. Da rady wywołać jakiś głośny dzwięk (na żądanie) za pomocą php, js lub html.


html: http://www.kurshtml.edu.pl/html/multimedia...l#tlo_dzwiekowe

js: http://forum.php.pl/index.php?showtopic=103796

php to język który wykonuje się po stronie serwera przekazując do przeglądarki dane text/html.

Odnośnie ajaxa, polecam ci zainteresować się jquery. Tam żądanie ajaxa można zrobić w jednej linicje. Bo u ciebie to jest zwykłe odświeżenie strony, a tam wczytujesz tylko konkretny element.
lebeuf
zrobiłem to poprzez js sound.play() i <embed> z domyślnie wyłączonym autoodtwarzaniem.
Wszystko działa ale...
format dźwięku to wav... no i FF chce pobierać wtyczkę Apple Quicktime do odtworzenia. Wolałbym aby można było odtworzyć ten dźwięk w deafultowym FF (bez instalowania pluginów)
Jakiego formatu użyć i czy jest to możliwe ?

P.S. Musi to działać bez instalowania FLASH PLAYERA i innych cudaków. Da radę ? smile.gif
by_ikar
To może wrzuć w ten embmed jakiś inny format, spróbuj może mid: www.google.pl/#q=mp3+to+midi . Generalnie dźwięk na stronie to dość zły pomysł smile.gif
lebeuf
próbowałem też mid ;/
dzwięk ma sygnalizować tylko pojawienie się zawartości w katalogu.
próbowałem też z systemowym brzęczkiem, ale pojawia się jako znak na ekranie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.