Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP i MySql - Tworzenie stron www, sklepy, cms?
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
adrn1337
Witam! Zacznę od tego, że wiem jak dużo było tematów na ten sam temat i głupią gadkę o "szukajce" na forum możecie sobie darować. Przeszukałem forum, zebrałem dużo informacji, ale nie zaspokoiłem swojej ciekawości do końca. Wiec...

"PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte" - mam nadzieję, że dalej jest aktualna. Znam już dobrze HTML + CSS, ale to dla mnie ciągle mało. Chciałbym się rozwijać, tworzyć lepsze, wydajniejsze strony. Na samym HTML jestem strasznie ograniczony. Wybiegając w przyszłość myślę o jakiś serwisach CMS, sklepy, itp. Dlatego pytanie:

1. Czy książka pozwoli mi na tworzenie jakiś prostych stron z panelem administratora, gdzie będę mógł, np. dodawać newsy?
2. Skrypty - jak ze skryptami? Dam radę napisać jakiś mini skrypt po przeczytaniu tej książki?
3. Czy ta książka jest tak na prawdę dla początkujących czy zaawansowanych?

Dodam jeszcze, że z PHP nigdy nie miałem styczności. Jeśli ktoś taki miły - proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
by_ikar
Mam wydanie trzecie tego vademecum i po przeczytaniu jej jakieś 2 lata temu, teraz mogę stwierdzić że jest ona dla początkujących wink.gif W tej którą ja mam, są już jakieś gotowe skrypty na dołączonej płycie. Zrobić za pomocą tej książki coś na pewno zrobisz. Nie wiem jak jest w przypadku wydania czwartego, ale w przypadku wydania trzeciego w wielu miejscach uczyli złych praktyk, jak chociażby używanie eregi, a o spl dowiedziałem się dopiero z internetu. Dobrze że wciąż jest ci mało snitch.gif przeczytaj książkę sprawdź ile potrafisz, w sensie jak potrafisz wykorzystać wiedzę którą posiadasz (łączenie funkcji itp).
adrn1337
dzięki za odpowiedź, zdecydowałem się jednak kupić książkę. Trzeba od czegoś zacząć smile.gif Pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.