Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dump bazy MySQL do pliku
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty obsługi baz danych
IceManSpy
Witam

Poszukuje gotowego rozwiązania na zrzucanie całej bazy danych do pliku sql. Nie chcę tutaj używać funkcji mysqldump z powłoki/konsoli. W mojej aplikacji ma ktoś kliknąć i ma się zrobić zrzut do pliku, który w razie czego można zaimportować. Najlepiej aby miał strukturę zapytań czyli create table + insery.

Dodatkowo chcę to podpiąć pod Zenda, ale jak już miałbym jakąś klasę albo funkcję, to sobie ją podepnę.

Podbiję posta.
IceManSpy
To pierwsze służy do importu, a nie exportu. Drugie nie działa - błędny link tongue.gif Trzecie sposób - funkcja wywala błąd związany z myślnikami - po usunięciu tego, pojawiają się inne, związane z funkcjami mysql. Ponadto podczas exportu dane typu varchar zamieniane są na char.

Takie rozwiązanie znalazłem, ale gubi klucze obce:
http://www.phpclasses.org/package/3498-PHP...ackup-file.html

Dlatego problem nadal jest otwarty.

Musze to jeszcze raz odświeżyć.
vokiel
Gotowych rozwiązań nie widziałem, chociaż pewnie są. Można napisać samemu, pobrać strukturę bazy (nazwy tabel, typy pól), utworzyć z tego zapytanie tworzące strukturę. Pobrać wszystkie wiersze i dla nich porobić inserty.

Może popatrz w źródła PHPMyadmin dla inspiracji smile.gif
IceManSpy
Może faktycznie, jeśli nie ma gotowego rozwiązania, to sam napisze swoje. Ale aby nie pisać od początku, to chyba wykorzystam powyższe rozwiązanie, tylko napiszę jakoś te klucze obce.

W tym momencie kombinuje nad jakąś nową klasą, jednak sam MYSQL strasznie mnie ogranicza poprzez bugi zwiazane z dodawaniem kluczy obcych po stworzeniu tabeli.

Taki mini OT:
Czy jeżeli na hostingu, który ma włączoną obsługę poleceń systemowych, będę mógł wykonać system('mysqludump') z parametrami? To by mi w sumie rozwiazało wszelkie problemy. Na swoim hostingu niestety tego sprawdzić nie mogę, bo jest ta opcja zablokowana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.