Witam,
Mam problem z listą LOV w formsach. A mianowicie lista pobiera sobie dane z bazy za pomocą odpowiedniego selecta, gdzie w pierwszej kolejności jest pobierany numer id. Przyjmijmy że w tabeli są wiersze o poniższych nr ID: 12345678, 12345679, 12345578, 16784578. Gdy wywołamy listę w formatce pojawia się nowe okno z listą wszystkich pozycji. W polu ZNAJDŹ znajduje się symbol %, prompt automatycznie jest ustawiony przed tym znakiem. Przyjmijmy że szukam pozycji o ID 12345678. Gdy po wywołaniu listy od razu zaczynam wpisywać ID (czyli przed znakiem %) lista automatycznie jest skracana. No i generalnie dobrze, ale gdy wpisze 12 lista zmniejszy się o jedną pozycję i program automatycznie wypełni mi kolejne pola pozycjami 345 gdyż nie ma innych dostępnych pozycji na liście. I niestety gdy szybko zaczynam wpisywać pełen ID podczas wyświetlania listy czyli 12345678 to zostaje wybrana pozycja 12345578 a tak nie powinno być. I tu moje pytanie bo znalazłem rozwiązanie ale nie wiem jak je zrealizować. A mianowicie czy można wyłączyć te automatyczne dopełnianie wpisywanego ID, lub czy można przy wyświetlaniu listy automatycznie przestawić kursor za znakiem % bądź w ogóle go usunąć z pola ZNAJDŹ. Z góry dziękuję za podpowiedzi.