Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Newsy - Nowe pomysły
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
Dravo
Witam!
Temat ten założyłem dla wszytskich, którzy czytają newsy na wortalu. Proszę również na samym początku o szczerą opinie, masę pomysłów i dużo propozycji zmian.
Tak więc zacznijmy od mojej propozycji:
Razem z Krzysztofem Szafrankiem doszliśmyu do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby utworzenie stałej kolumny ukazującej się co tydzień. A w niej:
- Dotychczasowy `Tygodniowy Przegląd Artykułów`
- Relacja z pola bitwy na phpclasses.org (Nowe klasy itp.)
- Tygodniowe podsumowania od Zenda (php i PEAR/PECL)
- Kolumna Brainstorm
- TUTAJ TWOJA PROPOZYCJA

Nie ma jeszcze `to coś` (smile.gif) nazwy, tak więc jeśli macie jakieś pomysły to wiecie co robić...tongue.gif

Szukamy również newsmanów (PMadej i Krzysztof Szafranek jak narazie nie są w stanie tak często, jak należy, pisać nowych wiadomości) , więc jeśli masz tylko chęci i incjatywę to proszę zgloś się do mnie.

To by było narazie tyle.
Pozdrowienia dla wszystkich czytelników wortalu (i nie tylko).
kubatron
Myśle że ten pomysł jest bardzo dobry, lecz jak wiadomo tylko zarząd może to rostrzygnąć smile.gif
Seth
Wortal php.pl nie jest dla zarzadu, a dla jego uzytkownikow, dlatego to Wy decydujecie o tym jak ma wygladac.
PMadej
jestem za wprowadzaniem zmian bo wortal sie rozwija i dzial newsy musi rowniez sie rozwijac dlatego czekamy na propozycje. jak napisalem w newsie na razie zastepuje mnie Dravo, ze wzgledu na brak stalego lacza w domu.

kochana tepsa wymieni centrale na kompatybilna z neo+ dopiero we wrzesniu ...
sztosz
Przede wszystim powinny byc w newsach wszelkie nowości i zmiany które zachodzą na php.pl, czyli co w downloadzie się zmieniło, nowe artykuły itp. itd.
Luke
Pomysły pomysłami ale myślę że nie tędy droga ... Czy jesteście wstanie określić profil użytkownika/czytelnika wortalu php.pl? Znacie przedziały wiekowe użytkowników, ich potrzeby i to jak zapatrują się na wortal? Jaki jest ich stopień znajomości języka php (mowa o tej większej grupie)? Czego użytkownicy oczekują po tym portalu? Czego im brakuje, a czego jest za dużo? Nie są przeprowadzane są żadne ankiety, opinie o forum wyrażają tylko nieliczni użytkownicy (na placach można policzyć). A co jeśli 80% stanowią użytkownicy w wieku 15 – 19 lat bez znajomości podstaw programowania, a newsy odsyłają do artykułów i to w języku angielskim które naszpikowane są fachowym słownictwem typu dziedziczenie, hermetyzacja, polimorfizm? Owszem, nie interesuje Cię to nie czytaj, ale czy w ten sposób nie zawęża się grona odbiorców? Z tego co pamiętam mysql.com (taki bliski wszystkim przykład) przygotowując się do przebudowy swojego portalu zbierał od użytkowników informacje w formie prostych ankiet przez długie miesiące. Warto się nad tym zastanowić ...
e4you
Cytat(Luca @ 2004-07-08 12:20:49)
Pomysły pomysłami ale myślę że nie tędy droga ... Czy jesteście wstanie określić profil użytkownika/czytelnika wortalu php.pl? Znacie przedziały wiekowe użytkowników, ich potrzeby i to jak zapatrują się na wortal? Jaki jest ich stopień znajomości języka php (mowa o tej większej grupie)? Czego ..............

zgadzam się w 100%. Przydały by się zrobić jakieś ankiety ankiety żeby dowiedzieć się kto tak naprawde korzysta z serwisu.
Seth
Prace nad ankieta juz trwaja winksmiley.jpg
Dravo
Ja również sądzę, że wszytskim wyjdzie to na dobre:
nam bo bedziemy wiedzieli co pisać,
wam bo bedziecie mieli co czytać smile.gif
Luke
Linki w newsach, ktore odsylaja do artykolow powinny otwierac sie w nowym oknie ... wystarczy dodac tylko target="new" i "Tygodniowy Przegląd Artykułów " stanie się o wiele bardziej uzyteczny ...
Dravo
Hmm ale taka praktyka nie jest zgodna ze standardami, ale da sie to zrobic poprzez js.
Luke
Cytat
Hmm ale taka praktyka nie jest zgodna ze standardami, ale da sie to zrobic poprzez js.


A co Ty sie tak tych standardow uczepiles? To chyba efekt ogolnie panujacej mody? winksmiley.jpg Najwazniejsza jest uzytecznosc, a tego brakuje ...
party
Cytat(Luca @ 2004-08-31 15:38:08)
Cytat
Hmm ale taka praktyka nie jest zgodna ze standardami, ale da sie to zrobic poprzez js.


A co Ty sie tak tych standardow uczepiles? To chyba efekt ogolnie panujacej mody? winksmiley.jpg Najwazniejsza jest uzytecznosc, a tego brakuje ...

No tak, tylko, że powinno się połączyć użyteczność z przestrzeganiem standardów W3C rolleyes.gif
Dravo
Wszystkie zmiany będą wprowadzone podczas otwarcia php.pl v2. Wtedy też wszystkie pomyśły wejdą w życie smile.gif. Zachęcam do dzielenia się z innymi swoimi wspaniałymi pomysłami na temat newsów biggrin.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.