Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formularz obliczeniowy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
tadzikkk
Witam wszystkich.

Poszukuję gotowego narzędzia, które umożliwi zaprojektowanie formularza do zbierania danych, następnie na zebranych danych przeprowadzi proste obliczenia matematyczne i wyświetla wyniki. Całość miałaby być czymś w rodzaju dedykowanego kalkulatora. Dane ani wyniki z poszczególnych uruchomień nie musiałyby być nigdzie zapisywane. Wiem, że w necie jest mnóstwo narzędzi do tworzenia formularzy. Nawet stworzyłem jakiś zarys aplikacji do zbierania danych, ale niestety nie ma on możliwości prezentacji wyników. Całość nie byłaby bardziej skomplikowana od tego: https://docs.google.com/spreadsheet/viewfor...5cUFQOHYtZGc6MQ

Czy ktoś spotkał się z narzędziem, które pozwoliłoby mi na stworzenie czegoś takiego? Dobrze by było, żeby użytkownik mojego kalkulatora nie musiał się logować. Szukam gotowca, bo nie znam się na programowaniu w necie.
benyowsky
Nie spotkałem się z narzędziem które tworzy dedykowane kalkulatory, ale samodzielne stworzenie czegoś takiego jest dość proste (przynajmniej w teorii). Zwykły formularz w html + kilka zmiennych odpowiedzialnych za działania matematyczne, które będą pobierać dane z formularza i przetwarzać je za pomocą działań matematycznych + strona z wynikami... Bazy nie trzeba, chociaż ja kiedyś zrobiłem test z języka niemieckiego, w którym wykorzystałem bazę. Wyniki przekazywał do bazy ze zmiennych, później wyświetlał stronę z odpowiedziami udzielonymi przez usera i prawidłowymi + tabela wyników.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.