Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sytem wyszukiwania połączeń
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
jbadyl
Witam, czy istnieją jakieś gotowe darmowe rozwiązania pozwalające na tworzenie tras, ustalanie ich cen i wyszukiwanie ?

Szczerze mówiąc to nie wiem pod jakim hasłem szukać, a raczej HAFAS przekracza możliwości finansowe mojego klienta:) ewentualnie wchodzi w grę jakiś niedrogi system dający podstawowe możliwości wyszukiwania tras i ustalania cen
elektrrrus
HAFAS to droga inwestycja fakt, w dodatku na 99% Twój klient nie potrzebuje aż tak rozbudowanego systemu.
Z odrobiną wiedzy nt. teorii grafów można coś takiego napisać samemu jeśi wymagania nie są ogromne.
jbadyl
Jestem przekonany że nie potrzebuje czegoś tak wielkiego, on będzie zadowolony jak wyszukiwarka będzie podobnie wyglądać wink.gif

Biorę pod uwagę opcje pisania tego samodzielnie ale jeśli istnieje coś gotowego to po co wynajdywać koło skoro mógłbym wykorzystać albo rozbudować coś istniejącego, poza tym będzie to szybciej zrobione, będzie to tańsze dla klienta niż ja bym miał od zera tworzyć.

Dowiedziałem się że dochodzi jeszcze jedno wymaganie: trasy łączone, z punktu A do punktu B, przejazd zapewniany jest przez kilku przewoźników z przesiadkami
blooregard
Cytat(jbadyl @ 6.12.2011, 12:55:25 ) *
Jestem przekonany że nie potrzebuje czegoś tak wielkiego, on będzie zadowolony jak wyszukiwarka będzie podobnie wyglądać wink.gif

Biorę pod uwagę opcje pisania tego samodzielnie ale jeśli istnieje coś gotowego to po co wynajdywać koło skoro mógłbym wykorzystać albo rozbudować coś istniejącego, poza tym będzie to szybciej zrobione, będzie to tańsze dla klienta niż ja bym miał od zera tworzyć.

Dowiedziałem się że dochodzi jeszcze jedno wymaganie: trasy łączone, z punktu A do punktu B, przejazd zapewniany jest przez kilku przewoźników z przesiadkami


I zaczynają się schody... wink.gif

To będzie dużo bardziej skomplikowane, niż wygląda na pierwszy rzut oka, nie daj się wkręcić, żeby to zrobić za jakieś marne grosze, to będzie warte kupę kasy.
elektrrrus
Najprostsza droga to punkty pośrednie na trasie i łączenie ich połączeniami do nich/znich. Problem w tym że złożonośc obliczeniowa czegoś takiego rośnie zabójczo. Trzeba zastosować metody optymalizacji np. wyliczanie węzła na trasie o statystycznie największej ilości połączeń pomiędzy punktami docelowymi(ponoć tak jest w duży uproszczeniu HAFAS zrobiony). Tak jak pisze @blooregard, zlecenie warte kupe pieniędzy i wymagające porej wiedzy.
jbadyl
Jestem świadom że to nie będzie proste i szybkie, a klienta mam na współdzielonym hostingu w tej chwili więc to już mówi coś o tym czego on naprawdę potrzebuje smile.gif Jak podam moją cenę to pewnie złapie się za głowę i zrezygnuje, chociaż może koszt dedykowanego hostingu był by jeszcze dla niego akceptowalny.

Jestem ciekaw czy są jakieś gotowe darmowe rozwiązania które mógłbym użyć, albo jakieś niedrogie płatne rozwiązania / usługi w chmurze albo coś w ten deseń których mógłbym użyć.


[edit]

Natrafiłem na coś takiego jak http://opentripplanner.com/ , zastanawiam się czy to by w jakiś sposób można było użyć ale tak czy inaczej, dochodzi zabawa z formatem GTFS i inne rzeczy z którymi nie miałem styczności i nie jestem w stanie ich przewidzieć, tak czy inaczej tanio by to nie wyszło smile.gif

Więc znając życie pewnie skończy się na tym że klient będzie musiał pełne trasy podawać bez przesiadek z punktu A do B, i wszyscy będą zadowoleni smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.