Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prosta strona - wizytówka
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Orzeszekk
Dostałem propozycje zrobienia "prostej" stronki, wizytówki zakładu stolarskiego. To jest robota na dzien - dwa.

Zastanawiam sie jakiej technologii do tego uzyc - bo takimi "prostymi" rzeczami się jeszcze nie zajmowalem. Robilem duzy serwis internetowy ale to byla praca na kilka miesiecy i zaden gotowy cms nie wchodzil w rachube.

Te zlecenie akurat trzeba zrobic na odwal sie i jak najszybciej - zastanawiam sie czego uzyc.

W symfony wygenerowalbym baze danych, panel adm, przyjazne linki mam od razu w routingu i strona jest - moge latwo dorobic template do tego czego chce, nie mam zadnych ograniczen narzuconych.

W gre wchodzi tez joomla ale tej akurat nigdy nie widzialem na oczy, po za tym slyszalem ze ciezko tam zmienic wyglad strony bo robi sie do niej jakies tam skórki. Wydaje mi sie ze joomla to rozwiazanie skierowane dla osob nie znających PHP, a jak ktos zna php to korzystanie z joomli to bedzie kombinowanie na około. Niech wypowie sie ktos kto ma porownanie.

Drugie pytanie jeszcze na temat hostingu - jaki hosting wybrać. Ma być jak najtańszy z racji ze strona prawie w ogóle nie będzie miala ruchu, a zawołanie np 200 zł za rok wystraszy mi klienta w jednym momencie. Po wpisaniu w google na pierwszej pozycji wyskoczyl hostinghouse.pl, 15 zl za rok, brzmi kusząco, a moze ktos widział lepszy/tańszy hosting?
binprogrammer
Co do strony to użyj najprostszego HTML, CSS i PHP ewentualnie.

Jeżeli chodzi o hosting to na prawdę polecam xaa.pl ze względu na to, że wystarczy na taką wizytówkę i jest bardzo tani (3.66 zł sms miesiąc).
Orzeszekk
Czlen chce miec galerie zdjec wiec wypadaloby mu zrobic jakis panel zeby mogl te zdjecia sobie sam dorzucac, albo cos na tej stronie ogłaszać tongue.gif po za tym gdzies trzeba przemycic szablon wiec bez php sie nie obejdzie. przeciez nie bede kopiuj wklej na 15 podstron szablonu robil.

dzieki za info o hostingu biggrin.gif
croc
Ja bym przemyślał postawienie tego jako bloga na Wordpress.com. Wtedy hosting z głowy i można to ładnie customizować i edycja jest bardzo wygodna. W tym przypadku nie można jednak korzystać z pluginów, ale moim zdaniem na prostą stronkę wystarczy.
binprogrammer
Właśnie, jest jeszcze wordpress biggrin.gif zapomniałem ...


A jeżeli chodzi o galerię to są takie funkcję, które wyświetlają ci zdjęcia z całego folderu, więc tylko kopiuj > wklej i masz galerię z miniaturkami itp.
uupah5
Cytat(Orzeszekk @ 9.12.2011, 21:58:32 ) *
Czlen chce miec galerie zdjec wiec wypadaloby mu zrobic jakis panel zeby mogl te zdjecia sobie sam dorzucac, albo cos na tej stronie ogłaszać tongue.gif po za tym gdzies trzeba przemycic szablon wiec bez php sie nie obejdzie. przeciez nie bede kopiuj wklej na 15 podstron szablonu robil.

miewałem takie sytuacje jak Ty - projekty tak proste, że żal netbeansa odpalać. i oczywiście dylemat na czym to postawić. osobiście mam swój mini-framework do takich prostackich projektów. zapewnia podstawowy panel + dość proste ale modułowe wyświetlanie szablonu na frontend. przy N-tym projekcie rzecz dzieje się w zasadzie błyskawicznie, nawet jak trzeba dodać coś specyficznego tylko dla tego konkretnego klienta. oczywiście za pierwszym projektem trzeba się napracować więcej, żeby takie rozwiązanie sobie przygotować. kwestia do zastanowienia się czy to się opłaca.
alternatywnie - stawiam na wordpressa. konfiguracja, rozbudowa o wtyczki - banalna. jedyny problem to zmiana wyglądu. ja stawiam WP tylko wtedy gdy klient znajdzie sobie (albo kupi) gotową "skórkę". nie chcę się bawić w poznawanie meandrów systemu templeatów WP, więc idę na skróty: gotowa skórka, podmiana logo+ ew. kilku innych elementów, jakieś podrasowanie cssów i gotowe. i ważne - klient ma swój panel do zarządzania, bez pisania linijki kodu.

a co do hostingu - zainwestuj we własny serwer, na początek współdzielony Ci wystarczy. własny serwer dla developera - uważam że warto mieć. a dla takich projektów jak piszesz, to idealna sprawa - wydzielasz kawałek miejsca, dajesz dostęp do ftp i kasujesz klienta raz na rok jakąś częścią kosztów wynajmu, powiedzmy 50zł/rocznie. czterech takich klientów zwróci Ci koszt hostingu a Tobie przyda się on do prac zawodowych - na własną stronę, na ftp, na zaplecze seo, na backup, na... wink.gif
Orzeszekk
to jak w wordpressie jest zmiana wygladu problematyczna to zrobie to na symfony i bedzie bardzo szybko biggrin.gif

Server dla developera - pomysle - jak na razie w ogole nie celuje w taki rynek "tandetnych" projektów smile.gif A jako devserw jak na razie daje rade na localhoscie;d

W swoje frameworki sie nie bawie.. mam juz jeden wlasny framework i to bylo najwieksze ponowne wynalezienie kola od czasu wynalezienia kola wink.gif
uupah5
Cytat(Orzeszekk)
to jak w wordpressie jest zmiana wygladu problematyczna to zrobie to na symfony i bedzie bardzo szybko biggrin.gif

nie napisałem, że problematyczna, po prostu mnie to nie interesowało. ale jeśli uważasz że z symfony zrobisz to szybko, to nie zastanawiałbym się zbytnio.
Cytat(Orzeszekk)
Server dla developera - pomysle - jak na razie w ogole nie celuje w taki rynek "tandetnych" projektów smile.gif A jako devserw jak na razie daje rade na localhoscie;d

wszystko przed Tobąwink.gif
Cytat(Orzeszekk)
W swoje frameworki sie nie bawie.. mam juz jeden wlasny framework i to bylo najwieksze ponowne wynalezienie kola od czasu wynalezienia kola wink.gif

absolutnie nie namawiam do tworzenia kolejnego frameworka, szczególnie jak ktoś zna symfony, zenda czy podobne rozwiązania. niemniej taki mini-framework do projektów prostych i w założeniu - nie rozwijanych to jest czasem alternatywą.
Orzeszekk
Cytat(uupah5 @ 12.12.2011, 14:50:30 ) *
nie napisałem, że problematyczna, po prostu mnie to nie interesowało. ale jeśli uważasz że z symfony zrobisz to szybko, to nie zastanawiałbym się zbytnio.

wszystko przed Tobąwink.gif

absolutnie nie namawiam do tworzenia kolejnego frameworka, szczególnie jak ktoś zna symfony, zenda czy podobne rozwiązania. niemniej taki mini-framework do projektów prostych i w założeniu - nie rozwijanych to jest czasem alternatywą.


okeej, dzięki za pomoc:)
przemo191
Jeżeli interesował by Cię dalej hosting to proponuję linuxpl.com - najtańsze konto 50zł rocznie, pojemność 2GB, transfer 20Gb miesięcznie.
Do tej stronki to Ci raczej potrzebne nie będzie, ale hosting ma crona i ssh i wiele wiele więcej. Mam go od ponad roku nie działał tylko 2h przez brak neta w serwerowni. Dostałem powód od nich, a brzmiał on w skrócie "Obok serwerowni naprawiali kanalizację i przerwali kable" smile.gif
arek_inc
Cytat(Orzeszekk @ 9.12.2011, 21:24:27 ) *
Po wpisaniu w google na pierwszej pozycji wyskoczyl hostinghouse.pl, 15 zl za rok, brzmi kusząco, a moze ktos widział lepszy/tańszy hosting?

Z czystym sumieniem mogę polecić http://hostinghouse.pl/ - robi go firma, z którą dane mi było wielokrotnie współpracować (zarówno jeśli idzie o SEO, jak i zarządzanie serwerami).
toaspzoo
Co do hostingu polecam unixstorm.org stabilne serwery no i tanio bo od 24 zł rocznie smile.gif
tsdek
Hosting? Hm.. Polecam proserwer, serwer max za 19 zł (chyba), system cms, możesz własny napisać, tak jak ja aktualnie tworzę galerie fotograficzną ;d
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.