Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: XML Problem z tagiem...
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX > XML
Ardo
Jak można pobrac dane z xml

kożytam z
  1. $product = simplexml_load_file ($hurtownia[0]);

Niestety wyskakuje błąd przy zaciąganiu danych:
Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: ofertyZip/dane.xml:54: parser error : StartTag: invalid element name In
Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: <1>true</1> in ...
Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: ^ in ...
Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: ofertyZip/dane.xml:54: parser error : expected '>' in
Warning: simplexml_load_file() [function.simplexml-load-file]: ofertyZip/dane.xml:54: parser error : Opening and ending tag mismatch: zdjecia line 53 and unparseable in

wers 53 w XML to:
  1. <record>
  2. <zdjecia>
  3. <1>true</1>
  4. <2>true</2>
  5. <3>true</3>
  6. <4>true</4>
  7. <5>false</5>
  8. <6>false</6>
  9. <7>false</7>
  10. <8>false</8>
  11. <9>false</9>
  12. <10>false</10>
  13. <11>false</11>
  14. <12>false</12>
  15. <13>false</13>
  16. <14>false</14>
  17. <15>false</15>
  18. </zdjecia>
  19. </record>


W jaki sposób można zaciągnąć dane, bo na tym Tagu się pobieranie wywala. Proszę o pomoc jak to można zaciągnąć.
wookieb
Tag xml nie może zaczynać się cyfrą.
Ardo
witam dziękuje za odpowiedz ale ja nie mogę to zmienic, xml pobieram, to nie jest xml moj, ja tylko staram się zaimportować dane z tego xml, czy można na to coś poradzić?
wookieb
Albo ich zmusisz do poprawy (wybacz ale jeżeli ktoś nie potrafi zrobić xmla to jest debilem) albo sam poprawisz tego xml-a...
Ardo
No niestety gratki nie zmuszę by xml zmieniła, oni takiego xml udostępniają, przez ten tag nie mogę załadować xml,w tym miejscu ładownie sie blokuje. Potrzebuje pomysłu jak można to obejść bo mi nić nie przychodzi do głowy. sad.gif
skowron-line
1. pobierasz dane z pliku file_get_contents
2. zamieniasz <1> na dowolną poprawną nazwę, i </1>
3. simplexml_load_string

w tą stronę kombinuj.
wookieb
Cytat(Ardo @ 13.12.2011, 23:17:48 ) *
No niestety gratki nie zmuszę by xml zmieniła, oni takiego xml udostępniają, przez ten tag nie mogę załadować xml,w tym miejscu ładownie sie blokuje. Potrzebuje pomysłu jak można to obejść bo mi nić nie przychodzi do głowy. sad.gif

Wedle moich informacji już to zmienili. Pobierz najnowszego xml-a i będzie ok.
Ardo
Dzieki za informacje niestety, nie zmienili bo spływają do mnie pliki cały czas na serwer, ale

dostałem taka podpowiedz, żeby podejść do tego w ten sposób:

1. pobierasz dane z pliku file_get_contents
2. zamieniasz <1> na dowolną poprawną nazwę, i </1>
3. simplexml_load_string

Spróbuje tak jak nie da się inaczej

Dzięki za pomysł, spróbuje od tej strony zrobić. niestety juz sprawdziłem, przy pobieraniu pliku:

  1. $product = file_get_contents($hurtownia[0]);
  2. echo $product;
  3.  

wyskakuje ten sam błąd
Nazwa została rozpoczęta od nieprawidłowego znaku. Błąd podczas przetwarzania zasobu …

<1>true</1>
-----^


a moze zle pobieram ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.