Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dobry sktypt do wysyłania newslettera
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
yakass
Czy ktoś mógłby mi polecić dobry skrypt do wysyłania newslettera spod php? Wiem, że jak bym trochę poszukał, to znalazłbym, ale obecnie jestem na modemie i mam bardzo mocno ograniczony dostęp do internetu.

Skrypt może być po angielsku lub po polsku. Chodzi o to, żeby SPRAWNIE obsługiwał listę około 6000 adresów e-mail ludzi zapisanych do newslettera.
majesik
Ja posiadam taki scrypt smile.gif jest polaczony z calym serwisem ..... ale moge ci go z tamtad wyciagnac .... ps ... jest mojego autorstwa smile.gif majes.info/exe masz belke z dodaniem i usunieciem adresu mozesz zobaczyc .... jezeli sie zdacydujesz daj znac smile.gif
yakass
Nie, dzięki. Znalazłem przez www.hotscripts.com, Jax Newsletter (http://www.jtr.de/scripting/php/newsletter/index.html). Ma jak dla mnie wystarczająco opcji a do tego jest napisane (albo w readme przeczytałem ,albo na hotscripts), że bez problemu obsłuży listę ponad 5000 maili.

Ale pojawił się problem, w sumie to pewnie banalny, ale ja się nigdy w to nie bawiłem.

Wszystkie pliki konfiguracyjne są w katalogu /admin ... i autorzy sktyptu nie zrobili zabezpieczenia na hasło do żadnych plików konfiguracji. Zmiana nazwy folderu też nic nie da, bo statystyki serwera (a są one publiczne) wszystko rejestrują.

Jak zabezpieczyć cały folder na jakieś hasło? Pewnie przez .htacces (czy jak to się pisze biggrin.gif ) się da... ale jak już mówiłem, nigdy się tym nie bawiłem i nie wiem jak to zrobić...

Właśnie przeglądam forum... jak znajdę odpowiedź, to zaraz dopiszę link (żeby inni też mogli bezpiecznie używać Jax Newsletter smile.gif)
Luke
http://www.webinsta.com/maillistdemo/
yakass
OK, coś znalazłem, ale to coś nie za bardzo działa, ponieważ plik .htpasswd u mnie jakos dziwnie wyglada (inaczej niz na przykladzie castor'a), dokladnie to tak:

user:$apr1$bp2.....$eUnYBbjDW37QGjd9kxqNM.

Luca , dzieki, ten skrypt wyglada swietnie, chyba zrezygnuje z Jax'a laugh.gif
Medicom
Skorzystałem z tego skryptu http://www.webinsta.com/maillistdemo/ wszystko działa, ale czy ktoś wie jak podłączyć pod to wysyłanie załączników. Jest mi to bardzo potrzebne, a już wypróbowałem wiele opcji związanych z tym skryptem ale nie widzę możliwości podpięcia załączników. Proszę o pomoc. worriedsmiley.gif
Luke
WebInsta korzysta z phpmailera wiec w pliku send.php dodaj odpowiednia metode, podajrze addattachment() ... szczegoly znajdziesz na stronach tego projektu (phpmailer) ... dodaj takze pole typu file do formularza ...
Medicom
cool.gif Miałeś rację pokombinowałem i chodzi. Prawdę mówiąc to wystarczyło tylko dobrze przeglądnąć klaasę mail, a ja za mocno ją upychałem danymi. Dzięki raz jescze.

A mam jeszcze mały problemik, mianowicie automatyczny mail z podziękowaniami po rejestracji, nie jest wysyłany (jak sprawdziłem powodem jest brak wartości zmiennej $from). Będę jeszcze nad tym siedział ale chciałem tylko zapytać czy i ty Luca miałeś z tym problemy.

Ale jeszcze raz dzięki.
Luke
Tak, zgadza sie. Niektore serwery nie przyjmja wiadomosci, jesli nie ma wpisanego adresu w polu from i fromName. Najlepiej wpisac dowolny adres ale z nazwa serwera z ktorego wysylasz, czyli jesli uzywasz serwera xxxx.com to wpisz np. test@xxxx.com ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.