Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Książka do Symfony 2
Forum PHP.pl > Inne > Książki
vee
Witam,
czy jest ktoś, kto mógłby mi polecić jakąś książkę (niekoniecznie w języku polskim) odnośnie Symfony 2? Dodam, że mam "jako-takie" doświadczenie z Symfony 1.4 (naście CMS-o podobnych skryptów) i teraz chcę przerzucić się na Symfony 2. Zbliża się do mnie dość spory i skomplikowany projekt, więc chciałbym wejść w temat Symfony 2 w miarę szybko i bezboleśnie - stąd poszukiwania książki.

Może ktoś mógłby mi coś polecić?
Pozdrawiam!
wookieb
Przecież symfony ma bardzo przystępną dokumentację http://symfony.com/doc/current/book/index.html oraz cookbook (obok)
vee
Tak, wiem, natomast szczerze mówiąc miałem nadzieję, że jest coś w stylu książki do Sf1.4, tzn. realizacja krok po kroku danego projektu (Askeet, Jobeet). Szalenie ułatwiało to wystartowanie z frameworkiem.
jurcio6
Pozwolę sobie odświeżyć temat, jako że sam jestem zainteresowany, a trochę czasu minęło - czy ukazała się może jakaś warta uwagi publikacja?
mheki
Włodzimierz Gajda pisze książkę o Symfony2. Na dzień dzisiejszy termin wydania to IV kwartał 2012. Więcej informacji o tej książce znajdziesz tutaj:
http://helion.pl/ksiazki/symfony-2-wlodzim...ajda,symfo2.htm
toffiak
Ksiązki do frameworków mają to do siebie że zanim wyjdą są już częściowo nieaktualne, najlepszą książką do symfony będzie własna wydrukowana dokumentacja, lub jak kto woli można zostawić ją w pdf-ie.

Sama dokumentacja to jednak nie wszystko, jeśli chcesz korzystać z Doctrine, to wymagana jest także jego dokumentacja, czyli druga książka do przerobienia.



webmaniak
Witam,
zastanawiam się nad książką symfony 2 od podstaw. Tyle że opisuje ona wersję 2.0.2 a teraz jest 2.2. No ale sama struktura katalogów chyba się tak mocno nie zmieniła, a jest tam opis twiga, doctrine. Dlatego pytanie: warto ją nabyć? Tylko nie piszcie proszę że nie warto kupować książki do frameworka, bo mam inne zdanie, chodzi mi czy warto kupić książkę która opisuje nieco starszą wersję fw?
Szymciosek
Tej książki nie warto akurat za bardzo kupować, są opisane owszem podstawy podstawy, ale tylko typu jak zrobić extend widoków, trochę z baz, trochę z bundli typu fosuserbundle...
Dokumentacja powie Ci tyle samo, a nawet więcej.

Lecz, jeżeli bardzo już chcesz taką kupić, to kupuj, na pewno pokaże Ci jakieś podstawy + przykłady.
webmaniak
Kupić chcę, tylko chodzi mi właśnie czy różnica nie będzie zbyt duża między tymi wersjami:)? Bo jeśli połowę kodu będę musiał aktualizować to szkoda kasy na taką książkę. A jestem na etapie totalny laik więc ta pozycja jest dla mnie.
Szymciosek
Odpal sobie dokumentację: http://symfony.com/doc/current/book/index.html
tu masz ładnie opisane wszystko po kolei praktycznie.
Dejmien_85
Cytat(Szymciosek @ 21.05.2013, 12:21:13 ) *
Odpal sobie dokumentację: http://symfony.com/doc/current/book/index.html
tu masz ładnie opisane wszystko po kolei praktycznie.


Zgadzam się z tym, że w dokumentacji jest wszystko - ale tylko dla osób znających angielski. Jeśli ktoś się pyta o książkę, to raczej nie z tego powodu, że nie wie gdzie jest dokumentacja na stronie od Symfony. wink.gif
webmaniak
No tak, tylko czemu ludzie mają tyle problemów z symfony skoro tam wszystko jest:)? No ale pewnie tak zrobię, poćwiczę też angielski, bo polski odpowiednik tej strony nie jest w pełni przetłumaczony.
destroyerr
Cytat
No tak, tylko czemu ludzie mają tyle problemów z symfony skoro tam wszystko jest:)?

Dlaczego sądzisz, że mają "tyle" problemów? Może to jest całkiem normalna ilość. Co do postów na forum to wiele z tych pytań nie pojawiało by się, gdyby każdy z autorów poczytał dokumentacje. Oprócz dokumentacji samego Symfony2 także dokumentacje projektów zewnętrznych (Doctrine 2, Twig...).
semafor1985
na wstepie zaznacze, że lepiej jest nie wydawac kasy niż ją wydawac
co do ksiązki, to spokojnie, wiele podstaw można się nauczyc
myśle że informacje w niej zawarte znacznie lepiej sprawdzą się przy początkowej nauce Symfony niż dokumentacja
przerobilem niemal cala ksiązke a jedyne znaczace róznice byly przy kozystaniu z composera
reszta jest do łyknięcia z małą pomocą googla
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.