Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sklep dla userów, user userowi
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
amadeopl
Witam, szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć. Chodzi mi o sklep internetowy jak by market.

User rejestruje się, wystawia przedmiot na sprzedaż. Ktoś kupuje, i płaci. Kasa leci na przykład przed dotpay dla sprzedającego. Czyli musi podać swój ID z dotpaya. Ewentualnie paypall. Ale aby był status Sprzedano i opłacono.

Co ktoś wie ?
amadeopl
Nie o sklep mi chodziło lecz o market, miejsce coś jak allegro tylko bez licytacji.

Teroertycznie ja posiadam ten serwis, jakieś firmy się rejestrują i mają możliwość sprzedaży swoich towarów. Kasa przez system dotpay leci do nich. Status jest zapłacono, sprzedano tyle ...

Zrobiłem coś podobnego na Drupalu ale tam by paypall a mi zależy na polskich płatnościach, paypall oczywiście w polsce działa lecz większość ludzi woli inne metody płatności nie znając mail transfer.

Tak więc czekam na pomoc.
Pozdrawiam!
elektrrrus
Do ubercarta istnieją również rozwiązania polskich płatności. Problem leży gdzie inedziej - zdaje się że serwisy typu płatności.pl wymagają podpisania umowy i wysyłają pieniądze tylko na jedno zdefiniowane wcześniej konto, którego nie zmiesz w loce. Istnieje jeszcze moneybookers u nich chyba taki transfer jest możliwy, ale są z nimi inne problemy. Reasumująć - problem to nie oprogramowanie a kwestia transferu pieniędzy.
markonix
Wypłaty zbierać na swoim koncie, a potem wykorzystać mass payments albo rozwiązanie bardziej bankowe - paczki przelewów elixir.
amadeopl
Właśnie w sumie wszystko rozchodzi się o płatności. Rozwiązał ktoś kiedyś taki program ?
Hmm, może jakiś skrypt aukcyjny i wyłączenie funkcji licytuj. Tylko czy są tam opcje podpięcia płatności dla każdego indywidualnie? Po prodtu formularz w który wpisuje się swój ID z jakiejś firmy pośredniczącej typu platnosci czy dotpay

Cytat(markonix @ 26.12.2011, 15:02:07 ) *
Wypłaty zbierać na swoim koncie, a potem wykorzystać mass payments albo rozwiązanie bardziej bankowe - paczki przelewów elixir.


Nie chcę być pośrednikiem w finansach. Dużo problemów jest odnośnie tego.
elektrrrus
Bycie pośrednikiem to masa problemów i formalności do spełniania aby pracować legalnie. Musiałbyś mieć spory kapitał, zabezpieczenia, ubezpieczenia itd.
Kiedy przymierzałem się do takiego tematu jedną z dróg było użycie moneybookers w którym prawdopodobnie da się w locie podmieniać id osoby która ma otrzymac płatność, innym rozwiązaniem są na przykład przedpłacone karty które oferuje klika banków wraz z rozwiązaniamia it do zarządzania środkami na takich kartach. W praktyce, jeśli nie jesteś pewny powodzenia projektu, jak i obrotów jakie będzie generował, a także jeśli budżet jest ograniczny najsensowniejszym rozwiązaniem jest paradoksalnie wyświetlanie numeru konta na które ktoś ma przelać pieniądze. Pośredniczenie w obrocie pieniędzy to duży i kosztowny temat na obecną chwilę(jak widac po przykładzie domorosłych adminów bitcoina zabezpieczenia i obostrzenia w realnym obrocie gotówką są jednak bardzo potrzebne).
amadeopl
To widział ktoś coś w tym stylu?
prowseed
Myślę, że jak nikt się nie wypowiada, to nikt nie widział- nie musisz się przypominać co chwilę. Temat widać na forum, a pytanie już zadałeś w pierwszym poście. Dodam przy okazji, że- z tego, co pamiętam- moneybookers to dość kosztowne rozwiązanie.
elektrrrus
Widziałem jakiś serwis weselny dla par młodych(coś w rodzaju gośc wpłaca kase i ta ląduje u pary), ale działali nielegalnie bo nie mieli wszelkich uprawnień pośrednika obrotu finansami i zdaje się że już się zwinęli. Dostałeś już wskazówki gdzie szukać - wykonanie serwisu jak i jego koncepcja to Twoja praca i to Ty dostaniesz za to potencjalne pieniądze, więc do roboty wink.gif
monyebokkers nie dość że kosztowne to bywa nieprzewidywalne - słyszałem o sytuacjach blokowania konta dosłowanie za nic.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.