Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Algorytm układania planszy sudoku i krzyżówki
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Algorytmy, klasy, funkcje
Orzeszekk
Jak w tytule. Ktos sie spotkal z algorytmem ukladajacym krzyzówki z zadanej tablicy słów?
To samo tyczy sie sudoku. Musi cos byc gotowego a ja googluje google i nic nie wygoglowałem oprócz nieczytelnych w pół działających spagetti code w C++.
Kshyhoo
Piotr Nalepa na swoim blogu całkiem niedawno udostępnił swoje rozwiązanie dotyczące sudoku. O krzyżówkowym nic mi nie wiadomo, ale zapewne są jakieś.
Orzeszekk
No cóż, zawsze coś, niestety to algorytm rozwiazywania sudoku a nie ukladania planszy.

Ale potrzebuje szybko rozwiązania. Jak myślisz, czy sensowne byłoby generowanie losowych plansz, a następnie generowanie dla niego rozwiązania by sprawdzić czy ono istnieje? i jesli test przejdzie pomyślnie to taką plansze pokazać userowi? Jesli byloby to sensowne to nie ma sensu szukac dalszego algorytmu.

Docelowa platforma to windows phone 7, proc 1 ghz. fajnie jakby plansza nie generowala sie dluzej niz kilka sekund.
bzeebzee
W darmowym Ebooku od C++ "Od zera do gier kodera" jest przykład pisania gry kółko i krzyżyk. Możesz się posilić algorytmem który został tam zamieszczony zarówno strukturalnie jak i obiektowo. Pozdrawiam
Korab
Nie w PHP, ale może pomoże:
http://forum.4programmers.net/Delphi_Pasca...lanszy_w_Sudoku
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.