Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ikona ładowania, w trakcie SQL zapytania
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
mambus
Witam serdecznie.

Tworzę pewne oprogramowanie w php i aby interfejs wyglądał profesjonalnie, chciałbym aby w trakcie wykonywania się zapytania SQL (baza MySQL), pojawiała się ikona imitująca ładowanie. O ile znalezienie takiej ikony to żaden problem, o tyle , nie wiem jak zrobić to, żeby wyświetliła się ona tylko i wyłącznie w momencie, gdy wykonuje się zapytanie i zniknęła gdy skończy się odpytywanie bazy...

Szukam od wczoraj tego, niestety, z miernym skutkiem. Nie interesują mnie paski postępu, ale sposób, jak takie coś wstawić.

Proszę o pomoc.
mortus
Google: ajax loader
Google: jquery ajax loader

Wystarczy poszukać.
mambus
Tak, ajax loader widziałem, ale on generuje tylko ikonki ładowania (chyba, że coś przeoczyłem), a chodzi o sam kod, który będzie je ładowął tylko i wyłącznie w momencie odpytywania bazy.

[EDIT] Chyba będzie odpowiadał jQuery Ajax Loader, z ich dema wynika, że dokładnie tego szukałem.
mortus
Jeden z wyników wyszukiwania dla drugiej frazy: webnote.
Dla pierwszej frazy też były odpowiednie strony w pierwszych wynikach wyszukiwania.
mambus
Witam ponownie.
Niestety, dalej mam problem z preloaderem. Chciałbym osiągnąć taki efekt, jak tutaj: http://www.nowosielscy.eu/ gdzie w bannerku laduje się zawartość.. rozumiem że w trakcie gdy pokazuje się napis "ŁADOWANIE STRONY" , następuje w tle wyciąganie danych z bazy danych... o to samo mi chodzi. Rozwiązania jakie znalazłem do tej pory niestety nie odpowiadają mojemu opisowi. Rozwiązania jakie koledzy zaproponowali wcześniej, niestety też nie spełniają opisu.
untorched
Użyj jQuery. Podczas wczytywania strony wyświetl napis, tabelkę, czy co ci tam potrzeba, następnie przy użyciu jQuery załaduj potrzebne ci dane(np. z osobnego pliku), po czym jeśli wszystkie dane zostaną załadowane ukryj to co wyświetliłeś i wyświetl to co wczytałeś. Mam nadzieję, że w miarę prosto opisałem mechanizm działania. Mam nadzieję, że skoro piszesz "pewne oprogramowanie w php" to jesteś w stanie przeczytać parę przykładów jQuery i użyć tego.
ankalagon
Polecam jQuery BlockUI. Używa się go mniej więcej tak:

  1. <script type="text/javascript">
  2. $('#test').block(); // wyświetlenie informacji o wczytywaniu danych wewnątrz elementu o id "test"
  3. $.get("adres URL z którego pobierasz dane", function(data) {
  4. $('#test').unblock(); // ukrycie informacji o wczytywaniu danych
  5.  
  6. console.log(data);
  7. });
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.