Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] Problem z domPDF
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
djmentos
Witam!

Chciałbym wzbogacić moją witrynę o eksport dokumentów do PDF. Chciałem skorzystać do tego z biblioteki domPDF, jednak mam problem z polskimi znakami. Zdążyłem się już zorientować też, że nie jest to tylko moja przypadłość.

Znalazłem taki "poradnik":
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=67...rt=#entry391791
który niestety chyba jest już nieaktualny. Link do zmodyfikowanego pliku class.pdf.php nie istnieje.

Ponadto wynik load_font.php który otrzymuję to:
Cytat
Copying ../verdana/verdana.ttf to /home/stream/domains/test.pl/includes/dompdf/lib/fonts/verdana.ttf...
Copying ../verdana/verdanab.ttf to /home/stream/domains/test.pl/includes/dompdf/lib/fonts/verdanab.ttf...
Copying ../verdana/verdanai.ttf to /home/stream/domains/test.pl/includes/dompdf/lib/fonts/verdanai.ttf...
Copying ../verdana/verdanaz.ttf to /home/stream/domains/test.pl/includes/dompdf/lib/fonts/verdanaz.ttf...
Generating .afm for ../verdana/verdana.ttf...
Generating .afm for ../verdana/verdanab.ttf...
Generating .afm for ../verdana/verdanai.ttf...
Generating .afm for ../verdana/verdanaz.ttf...

Jednak plików .afm nigdzie nie ma. Jak już pewnie zauważyliście chcę skorzystać z czcionki Verdana.

Czy ktoś ma pomysł jak się z tym uporać?

Edit.
Plik .afm jest jest, ale tylko jeden. Nazywa się php_verdana.afm, mimo tego PDF polskich znaków nie generuje.
lipek3
Witam,
biblioteka dompdf z tego co wiem ma jeszcze taki plik dompdf_font_family_cache.dist.php w katalogu 'dompdf/lib/fonts/'
tam trzeba dodać konfigurację dla dodawanej czcionki
mniej więcej tak to by wyglądało dla dejavusans
CODE
  1. return array ('dejavusans' =>
  2. 'normal' => DOMPDF_FONT_DIR . 'DejaVuSans',
  3. 'bold' => DOMPDF_FONT_DIR . 'DejaVuSans',
  4. 'italic' => DOMPDF_FONT_DIR . 'DejaVuSans',
  5. 'bold_italic' => DOMPDF_FONT_DIR . 'DejaVuSans',
  6. )
  7. )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.