Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [potrzeby skryp] do oceniania i liczenia sredniej
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
hasla
Witam
Wlasnie sie ucze php ale jeszcze zabardzo mi to nie idze a potrzebuj na gwalt skryp za pomoca ktorego ludzie beda oceniac daną (nazwijmy to)"firme", chodzi o to ze mam strone i tam jest mustwo "firm" dodawanie ich rozwiazalem na zasadzie news machine, wiec moge je dodawac i usuwac oraz tak jak newsow jest mozliwisc ich komentowania ale potrzebowal by skrypt za pomoca ktorego mozna by je oceniac.
Tzn mamy ipnut gdzie wybieramy cyfre od 1 do 10 a nastepnie zostaje ona zapisana przy danej firmie, czyli np ktos daje 10 a ktos inny 4 to by bylo 10+4/2=7 czyli powinien wyswietlic sie jpg z 7 gwiadkami, czyli musila by byc odczytwyana ocena danej firmy dodawana nowa ocena i dzielone przez 2, i w zaleznosi od uzyskanej liczby wiswietlany dany jpg.
Nie bardzo wiem jak sie za to zabrac gdyz chcialbym zeby byl jakis ogrnicznik mozliwosci glosowania oraz zeby wynik ktory nie bedzie liczba calkowita zastal "zaokraglany" w gore od np. 4.6 czyli wyswietlilo by sie 5 gwiadek a np 4.4 w dol czyli 4 gwiadki jednak przy 4.5 byl wyswietlany kolejny jpg na ktorym bylo by 4 i pol gwiadki. No i oczwisci by obslugiwal jaks wieksza ilosc firm.
Bylby ktos skonny mi pomoc, naprowadzic na odpowiedny trop a moze nawet napisac, lub czy nie wiecie o takim istniejacym skrypcie?

Pozdro i z gory dzieki.
sztosz
Jeżeli chodzi o samo ocenianie to ja bym zrobił tak:

1 Ocena.
2 Skrypt odczytuje z bazy danych jaka jest suma ocen i ile oddano głosów.
3 Skrypt dodaje do sumy ocen ostatnio dodana ocenę a do sumy głosów 1.
4 Skrypt na stronie pobiera dane z bazy, dzieli sumę ocen przez głossy i wyświetla odpowiedni obrazek.

Co do tego żeby głosy się nie powtarzały to albo na sesji to należy oprzeć albo na cookies albo na czymś innym smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.