Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pobieranie danych i wyświetlanie jako lista
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
huka
Mam problem z napisaniem skrptu w którym będą znajdowały sie dwa pola rozwijalne (listy w których będą znajdowały sie dane pobrane z tabeli). Udało mi sie napisać skrypt z jedna listą ale nie wiem dlaczego nie pokazuje mi drugiej tylko wyświetla dane w postaci tekstu.
Jeżeli macie jakiś pomysł co robie źle to napiszcie.

A tak wygląda skrypt (pominąłem htmla)
  1. <?php
  2.  
  3. $db_name = &#092;"praca\";
  4. $con = mysql_connect(&#092;"localhost\") or die(\"Blad otwarcia bazy\");
  5. $db = mysql_select_db($db_name, $con) or die(&#092;"Otwarcie tabeli\");
  6. $sql = &#092;"SELECT ID_prowadzacego, Nazwisko, Imie FROM Prowadzacy ORDER BY Nazwisko \";
  7. $result = mysql_query($sql, $con) or die(&#092;"Polaczenie z baza nie udalo sie\");
  8. echo &#092;"<select name=ID_prowadzacego>\"; 
  9. while($row = mysql_fetch_array($result)) { 
  10. echo &#092;"<option value=\".$row['ID_prowadzacego'].\">\".$row['Nazwisko'].\"n\"; 
  11. }
  12.  
  13. $sql2 = &#092;"SELECT ID_przedmiotu, Nazwa_przedmiotu FROM Przedmioty ORDER BY Nazwa_przed
    m
  14. otu \";
  15. $result2 = mysql_query($sql2, $con) or die(\"Polaczenie z baza nie udalo sie\");
  16. echo \"<select name=ID_przedmiotu>\"; 
  17. while($row = mysql_fetch_array($result2)) { 
  18. echo \"<option value=\".$row['ID_przedmiotu'].\">\".$row['Nazwa_przedmiotu'].\"n\";
  19. }
  20. if( isset($_POST['Nazwa_testu']) and isset($_POST['Temat_testu']) and isset($_POST['Poziom_testu'])) {
  21. $sql3 = \"insert into Testy values('null','$ID_prowadz','\".$_POST['Nazwa_testu'].\"','\".$_POST['Temat_testu'].\"','$Rodzaj_testu','\".$_POST['Poziom_testu'].\"','$Przedmiot','$Termin','$Dobra_Odp')\";
  22. $result3 = mysql_query($sql3, $con) or die(\"Polaczenie z baza nie udalo sie\");
  23. }
  24.  
  25. ?>
Parti
Chyba brakuje </select> (tak na pierwszy rzut oka).
scanner
Proszę poprawić BBcode.
huka
Ten select nie pomaga nadal jest jakiś błąd.
qtchb
U mnie wygląda to tak (mam nadzieję, że uda mi się wyłączyć html):
  1. <?php
  2.  
  3. echo &#092;"<tr><td>Dział:</td><td><select name=\"dzial\">\";
  4. echo &#092;"<option value=\"Wybierz dział...\">Wybierz dział...</option>n\";
  5.  
  6. $query3 = &#092;"SELECT k_dzial FROM k_dzialy\";
  7. $query_result3 = mysql_query($query3);
  8. while ($row = mysql_fetch_array($query_result3)) {
  9. echo &#092;"<option value=\"$row[k_dzial]\">$row[k_dzial]</option>n\";
  10. }
  11.  
  12. echo &#092;"</select></td><td>Proszę wybrać odpowiedni dział z listy.</td></tr></table><br><br>\";
  13. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.