Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt do logowania na stronę i ...
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
misieqq
Witam,
na starej stronce miałem zrobiony dość prosty system z samym hasłem. Wchodziło się na "strona1.htm" wpisywało się hasło i przenosiło na "strona2.htm" gdzie były linki do dokumentów, zdjęć itp. Problem był taki, że jeśli znało się adres to można było wejść prosto na strone2 i pobierać pliki bez podawania hasła oraz kopiować linki do dokumentów.
Potrzebuję skryptu gdzie za każdym razem trzeba będzie się logować i dopiero wtedy można pobierać pliki, nie da się kopiować linków do plików, nie ma podanej ścieżki do pliku tylko generują się te takie losowe literki, wiec trzeba się za każdym razem logować żeby coś sciągnąć - niewiem jak to nazwać ale chyba wiadomo o co mi chodzi cool.gif
Dzięki za pomoc !
Pozdr.
Kubaru
Ustaw odpowiednie ograniczenie w tym pliku, że jeśli nie istnieje sesja tworząca się po zalogowaniu to ma pokazywać się odpowiedni komunikat. smile.gif
misieqq
hehe, aż taki expert to ja nie jestem żeby takie coś zrobić, no ale może coś znajdę w goglu ;p
Inne prozycje dalej mile widziane.
Kubaru
Jeśli masz już dobrze wykonany skrypt logowania to mało Ci zostało biggrin.gif
Ustaw tak, żeby po zalogowaniu tworzyło sesję np. zalogowany, potem w pliku, do którego wejść można tylko po zalogowaniu ustaw takie coś:
  1. if(isset($_SESSION['zalogowany']))
  2. {
  3. cala zawartosc dla zalogowanego uzytkownika}
  4. else{
  5. cala zawartosc dla niezalogowanego użytkownika
  6. }
Dominator
Nie wiem czy o to Ci chodzi. Skrypt robiony na szybko.

Strona1.php

  1. <?php session_start(); ?>
  2.  
  3. <form action="strona1.php" method="POST">
  4. Hasło: <input type="password" name="haslo">
  5. <br>
  6. <input type="submit" name="dane">
  7. </form>
  8.  
  9. <?php
  10. $haslo = $_POST["haslo"];
  11. $haselko = "samsung"; //twoje haslo
  12.  
  13. if(isSet($_POST["dane"]) == true)
  14. {
  15. if($haslo == $haselko)
  16. {
  17. $_SESSION["zalogowany"] = 1;
  18. echo "<script type='text/javascript'>window.location = 'strona2.php';</script>"; // jeśli nie będzie błędu headera zastąp header("Location: blablabla.php") ...
  19. }
  20. else
  21. {
  22. echo "Złe hasło";
  23. }
  24. }
  25.  
  26. ?>


Strona2.php

  1. <?php session_start(); ?>
  2.  
  3. <?php
  4.  
  5. if($_SESSION["zalogowany"] == 1)
  6. {
  7. echo "Tajne dane";
  8. }
  9. else
  10. {
  11. echo "Nie jesteś zalogowany";
  12. }
  13.  
  14. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.