Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Portal CMS - artykuły w wielu językach
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
banan_44
Witam. Poszukuję jakiegoś portalu cms, w którym po zmianie języka, zmieniałaby się również treść artykułu. Zna ktoś jakiś dobry?
strike
joomla?
binprogrammer
Możesz po prostu też użyć gotowego rozwiązania google translate - sam ci wybiera język i tłumaczy wszytko, jeżeli jest taka potrzeba lub użytkownik tego chcę.

  1. <div id="google_translate_element"></div><script>
  2. function googleTranslateElementInit() {
  3. new google.translate.TranslateElement({
  4. pageLanguage: 'pl'
  5. }, 'google_translate_element');
  6. }
  7. <script src="http://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"></script>


Jednak nie lubię tak robić, mimo wszystko jest to jakieś rozwiązanie.
strike
@bioprogramer
Jakość tego tłumaczenia w 90% jest do #$%& a przy innym językach niż angielski w 99%, jeśli witryna ma być w kilku językach trzeba udać się do tłumacza.
banan_44
Cytat(binprogrammer @ 9.05.2012, 15:03:41 ) *
Możesz po prostu też użyć gotowego rozwiązania google translate - sam ci wybiera język i tłumaczy wszytko, jeżeli jest taka potrzeba lub użytkownik tego chcę.

  1. <div id="google_translate_element"></div><script>
  2. function googleTranslateElementInit() {
  3. new google.translate.TranslateElement({
  4. pageLanguage: 'pl'
  5. }, 'google_translate_element');
  6. }
  7. <script src="http://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"></script>


Jednak nie lubię tak robić, mimo wszystko jest to jakieś rozwiązanie.



Tłumaczenie artukułów będę robił sam. Takie rozwiązanie jest nic nie warte, tylko szpeciłoby stronę.

strike, a znasz jeszcze jakieś oprócz Joomli i Drupala? Jakoś nie mogę się połapać, jak tak dać tłumaczenie.
strike
Osobiście nie widzę sensu korzystania z małych prostych CMS bo:
1. klient nie będzie mógł znaleźć specjalisty do niego
2. dostaje coś pozbawionego wsparcia i słabo przetestowanego
3. wprowadzenie wielu zmian jest niemożliwe

Nie wiem dlaczego nie odpowiadają ci Joomla i Drupal przecież są świetne, jeśli powodem jest brak wiedzy na temat ich obsługi to niestety ale w życiu nie ma nic za darmo, musisz poświęcić sporo czasu na naukę albo wynająć kogoś kto ci to zrobi.
k_@_m_i_l
Ja również polecę Joomlę. W wersji 2.5 dodanie artykułów w kilku językach nie jest trudne.
W sieci jest masa artykułów jak to wykonać, bardzo duża społeczność, więc w razie problemów jest gdzie szukać pomocy.
banan_44
Dobra. Temat można zamknąć. Joomla jednak nie jest trudna. Po prostu podczas instalacji wybrałem, żeby zainstalował przykladową zawartość i przez to nie mogłem się połapać co i jak. Zainstalowałem na czysto i teraz jest git, strona już mam w dwóch językach, teraz muszę tylko ją uzupełnić. Dzięki wielkie za pomoc.
uupah5
Cytat(banan_44 @ 8.05.2012, 23:03:22 ) *
Witam. Poszukuję jakiegoś portalu cms, w którym po zmianie języka, zmieniałaby się również treść artykułu. Zna ktoś jakiś dobry?

wordpress + wtyczka qTranslate. pomocniczo - wtyczka Language Bar Flags.
mam nadzieję, że o to chodzi.
banan_44
uupah5, nawet nie wiedziałem, że na wordpressie jest taka wtyczka, która pozwala pisać posty w różnych jęyzkach. Biorę się zaraz za testy, bo z WP korzystać na co dzień i jest dla mnie o wiele przyjaźniejszy niż Joomla.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.