Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ADODB PostgreSQL 9 problem z odczytem Blob'a
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > PostgreSQL
kosiek
Witam.
Mam problem z odczytem Blob'a przy wykorzystaniu ADODB. W wersji 8 PostgreSQL wszystko działało prawidłowo.
Teraz po dodaniu do bazy pliku txt z treścią test. Po odczycie z bazy otrzymuję taki ciąg znaków: t6573740a1.

W bazie Bloby wyglądają identycznie czyli w wersji 8 i 9, także problem leży gdzieś po odczycie.
Dane wyglądają na zakodowane w jakiś sposób.

Ktoś może ma pomysł jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam.

Ok.
Sam znalazłem rozwiązanie.
Nie wiem jak to wygląda pod Linux'em (nie mam czasu tego sprawdzić). Pod windą domyślne ustawienie dla
wartości bytea_output jest ustawione na hex. Jeżeli włączymy na escape, wszystko jest po staremu. Co dziwne
w poprzedniej wersji (8) działa to w ten sam sposób, ale może nie jest brane pod uwagę. Nie wiem.
W każdym bądź razie może komuś ta informacja się przyda.

Pozdrawiam.
phpion
Nowy użytkownik, zadał pytanie opisujące problem, samodzielnie znalazł rozwiązanie i się nim podzielił, a nie napisał durnego "Dobra, już sobie poradziłem, temat do zamknięcia". To się chwali, oby więcej użytkowników z takim podejściem! smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.