Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kopia gry - silnik + pliki
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Laps_
Witam, czy ma ktoś silnik gry podobny do Margonem? Mam ochotę wykreować podobna grę, a jak nie to co trzeba umieć? Nadmieniam iż gierka jest w JS.
!*!
Cytat(Laps_ @ 23.05.2012, 18:42:28 ) *
Mam ochotę wykreować podobna grę, a jak nie to co trzeba umieć? Nadmieniam iż gierka jest w JS.


Musisz mieć ponad 10k zł netto jak to komuś zlecisz, ewentualnie możesz się zadowolić projektami opensource których jest dość dużo. Gra nie jest w JS.
Cała struktura opiera się np. o PHP, Bazę danych Mysql, MS SQL, do komunikacji wykorzystuje AJAX oraz websocets. Do tego musi być odpowiedni serwer, zwykły hosting za 9.99 nie wystarczy.
eXiSt98
Darmowego w miarę dobrego silnika typu margonem nie znajdziesz smile.gif
Jak kolega @up pisał zwykły serwer nie wystarczy.
Przy większej liczbie osób padnie serwer.
Sexee
Cholera, więc ciezko widzę to zrobić. A czy samemu jest to wykonalne?
!*!
Tak, ale tu i tak problemem może być serwer, co z tego że napiszesz skrypt u siebie na localhost, jak Twoje łącze internetowe będzie słabe.
ShadowD
Koledzy bądźmy realistami, napisanie czegoś takiego to nie kilka dni siedzenia przed pc, dodatkowo całość musi być dość dobrze przemyślana i zoptymalizowana, serveram można się martwić jak ma się kod, podejrzewam że cena servera w porównaniu do kosztów napisania takiej kobyły i tak nie będzie mieć znaczenia, a jak ktoś myśli o serverze za 1.23zł sms'em i takiej grze to od razu można się uśmiechnąć. ;]
krowal
Jako, że jestem od ponad roku programistą klienta tejże gry (Doceluf) postanowiłem się udzielić w temacie wink.gif Silnik nie jest w PHP (chociaż był w PHP jeszcze chyba dwa lata temu) napisany jest w C++. Klient zaś w całości napisany jest w JS. Cały ruch client - server jest zrobiony na AJAX'ie a dane lecą z serwera w formie obiektów JSON i w kliencie są odpowiednio obsługiwane. Jesli chodzi o serwery to prawie każdy świat stoi na niezależnym serwerze dedykowanym (koszt to kilkaset zł miesięcznie za jeden serwer). Z tego co wiem gra w początkowej formie była pisana przez jedną osobę, ale nie była wtedy tak rozwinięta jak teraz po kilku latach pracy nad nią. Aktualnie pracuje nad nią grupa ludzi, mapmakerzy, ludzie od questów, programiści itp.

Jeśli chcesz to zacznij na początku tak jak zaczynał autor Margonem od czegoś prostszego. Wiele dużych gier tak zaczynało. Później jeśli gra będzie dobra i ludzie będą chcieli wydawać na nią pieniądze i będziesz miał kasę na comiesięczne wypłaty dla 20 osób i opłaty hostingowe to może coś z tego będzie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.