Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomysl na help
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
pavlaq
Witam, z grubsza rzecz ujmując potrzebuję inspiracji do stworzenia helpa w aplikacji. Jednym z pomysłów jest taki jak jest w produktach microsoft office, ale jest troche mało wyszukany. Może wy widzieliście gdzieś ciekawie zaprojektowaną strefę pomocy w aplikacjach / na stronach? Nie mam zielonego pomysłu jak to zaprojektować zwłaszcza, że został postawiony warunek - musi być na każdej podstronie i zajmować mało miejsca. Any ideas?
prowseed
Od razu mówię- nie wiem jak wygląda help w produktach microsoft office.

Ja kiedyś zrobiłem małą ikonkę helpa (?) w rogu i po kliknięciu nakładał się na stronę overlay z takimi strzałeczkami i opisem jak co działa. Co ważniejsze elementy, przyciski, wykresy itp miały swojego ukrytego span'a i po kliknięciu wszystkie span'y się pojawiały przyciemniając jednocześnie lekko ekran. Pomysł się podobał- możesz przemyśleć takie rozwiązanie : )
pavlaq
jest to jakiś pomysł, myślałem o tym i zeby do tego wykorzystac tooltipy smile.gif ikony z pytajnikami odpadaja za malo miiejsca po prostu smile.gif jakbys mial gdzies jakies demo czegos takiego to bylbym dźwięczny jak diabli smile.gif
prowseed
Z helpem była tylko jedna ikonka i na raz wyskakiwało wszyskto smile.gif

Hmm, skoro chcesz tooltipy, no to naprościej:
  1. <p class="posiadatooltip">Tutaj coś tam sobie jest<span class="tooltip">Tutaj ukryta treść</span></p>

  1. .posiadatooltip {
  2. position:relative; /*zeby mozna bylo pozycjonowac absolutnie wzgledem tego elementu*/
  3. display: inline-block; /*zeby mozna bylo czytac wysokosc, na wszelki wypadek, jakby element z tooltip'em miałby typ inline*/
  4. }
  5. .posiadatooltip span.tooltip {
  6. display:block;
  7. bottom:100%;
  8. left:50%;
  9. margin-left: -100px;
  10. width:200px;
  11. position:absolute;
  12. visibility:hidden;
  13. opacity:0;
  14. background: #432e1a;
  15. color: #fff;
  16. }
  17. .posiadatooltip:hover span.tooltip {
  18. visibility:visible;
  19. opacity:1;
  20. }


No a jak chcesz pierwsze rozwiązanie, to po prostu w jQuery przypisać sobie zdarzenie click dla konkretnej klasy i wyświetlić wszystkie spany ze środka w taki sam sposób:

  1. $('.tooltip').hide();
  2. $('.posiadatooltip').click(function(){
  3. $(this).find('.tooltip').show();
  4. //ewentualnie tutaj jeszcze obsluzyc zamykanie
  5. });


Wszystko pisane na szybko, nie gwarantuje, że działa, ale zarys masz : )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.