Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Magento] Jak tworzyć szablony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
gcdreak
Witam
Jestem przekonany, że wielu z Was ma duże doświadczenie z Magento.
Tak się składa, że dopiero co zacząlem poznawać to narzędzie, a już ma lekki problem z tym jak się powinno poprawnie tworzyć szablony.
Proszę o wskazówki, jak to powinienem robić, tak, żeby było niezależne od rdzenia - żeby po aktualizacji nic się nie psuło) oraz tak, żeby można było łatwo tym potem zarządzać (inni developerzy).

Jeśli macie ciekawe linki to również proszę o załączenie.
Jonathan
Jeśli chodzi o szablony, sprawa jest prosta.
Najprościej zrobić kopię zawartości folderu default (\app\design\frontend\base\default) i umieścić ją w katalogu \app\design\frontend\{twoja_nazwa}\default.
Tak samo z folderem \skin\frontend\base\default i umieścić jego zawartość w folderze \skin\frontend\{twoja_nazwa}\default.

Czyli:
\app\design\frontend\base\default => \app\design\frontend\{twoja_nazwa}\default
\skin\frontend\base\default =?> \skin\frontend\{twoja_nazwa}\default

Teraz tylko w panelu administracyjnym System -> Configuration -> Design:
Current Package Name: {twoja_nazwa}

Od tej pory możesz spokojnie edytować skopiowane pliki, a efekty będą widoczne na stronie (oczywiście musisz też wyłączyć cache, żeby zmiany się od razu oświeżały).
Magento działa w ten sposób, że najpierw próbuje zaciągnąć pliki z Twojego szablonu, następnie z base\default.
Przez to niektórzy kopiują do swojego szablonu tylko te pliki, które edytują - jest to dobre, jeśli ktoś się dopiero co uczy i chce wiedzieć, które pliki były zmieniane, ogólnie jednak tworzy się kopię całego szablonu - łatwiej tym zarządzać.

Poza tym, jeśli chodzi o Magento, trzeba przeczytać trochę tutoriali, dokumentacji - samo pytanie na forum dużo nie da, bo pytań będziesz mieć tysiące wink.gif
Daiquiri
Jonathan, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież do jednej paczki możesz wrzucić zarówno jedną pełną kopię default, jak i swój szablon z "nadpisującymi" plikami. Tak jest po prostu wygodnie smile.gif.

gcdreak, proponuję najpierw wyłączyć cache.
1. System > Cache Management
2. Zaznacz wszystko i wyłącz

Przydatne może być też podpowiadanie ścieżek (Template Path Hints)
Jonathan
Trochę po czasie, ale odpowiem smile.gif

Daiquiri, teraz ja nie wiem, czy Ciebie dobrze rozumiem. Masz na myśli stworzenie paczki i w niej wgrać kopię default, a obok szablon tylko z nadpisanymi plikami?
Jeśli tak, to jest to fajne rozwiązanie dla kogoś, kto się jeszcze uczy podstaw.
Jeśli jednak jest to projekt komercyjny, to w takim razie nie ma się co bawić - jest znacznie więcej zabawy z kopiowaniem poszczególnych plików, niż zysku z 'czystości' szablonu. A ostatecznie i tak dojdzie do sytuacji, gdzie wszystko będzie pomieszane. Sprawdziłem to już w wielu projektach smile.gif
Irmina15
Wow dopiero teraz się tym zainteresowała, dzięki za pomocne info
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.