Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przykładowy kod dla pracodawcy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Fluke
Witam,
Poszukuję pracy i znalazłem kilka ofert, które mnie zaciekawiły. W tych ofertach pracodawcy życzą sobie, żeby im wysłać przykładowy kod (klasę). Chciałbym abyście mi pomogli zweryfikować moją przykładową klasę.

Daję link do klasy bo plik był za długi. Validator Plik zawiera 366 linijek kodu.

Przykładowe użycie klasy:
  1. //Przykładowe użycie klasy Validator
  2. $Validator = new Table_Helper_Validator();
  3. $Validator->addValidators(array(
  4. "name" => array(
  5. "allowEmpty" => false,
  6. "type" => "string",
  7. "regex" => "/^[a-zA-Z0-9\-\_\.\,\s]{3,45}$/D"
  8. ),
  9. "parent" => array(
  10. "allowEmpty" => true,
  11. "type" => "int"
  12. )
  13. ));
  14.  
  15. $Validator->setArrayToCheck(array(
  16. "name" => "Some title",
  17. "parent" => "22"
  18. ));
  19.  
  20. if($Validator->isValid() === true)
  21. {
  22. $newArray = $Validator->getValidatedArray();
  23. var_dump($newArray);
  24. } else
  25. {
  26. echo "Array is invalid";
  27. }


Dziękuję i pozdrawiam.
!*!
Może i jestem ślepy, ale nie mogę pobrać tamtego pliku. Przykład wyżej wygląda ok, poza tym że nie wiem co waliduje.
by_ikar
sendspace, txt? O gicie, czy innych stronach typu nopaste słyszałeś?
Fluke
Już zaraz poprawiam.
@by_ikar właśnie nie słyszałem ale szukałem tongue.gif zaraz wrzucę linka smile.gif

Tutaj link do noPaste Validator
!*!
Nawet ujdzie. Przyczepiłbym się do klamer, a raczej ich braku przy IF. Stosuj je, PHP to nie python, a po prostu poprawia to czytelność kodu.
nospor
Mi się nie chce analizować kodu ale od razu rzuca sie w oczy "stosowanie cudzysłowiów".
Wiesz jaka jest różnica między apostrofem a cudzysłowiem w php? Zakładam, że wiesz. Nie używaj więc cudzysłowi przy indeksach czy też przy zwykłych tekstach bo tylko nie potrzebnie obciążasz kompilator php.
Fluke
Ale jak mamy 1 instrukcje to też stosować klamry ?

@nospor przyzwyczajenie z Javy smile.gif
nospor
Złe przyzwyczajenie smile.gif
Fluke
Czyli ogólnie mógłbym wysłać taką klasę dla pracodawcy czy jeszcze coś pomyśleć nad strukturą kodu.

Na razie do zmiany idą:
- klamry
- cudzysłowy "" -> ''
!*!
Możesz jeszcze opisać co ta klasa robi, tuż nad class.
zielu001
Jak dla mnie stosowanie '{', '}' przy jednej instrukcji to czysta głupota i nie potrzebne marnowanie miejsca w kodzie. Chyba że ktoś ma okulary marki Stępień, to zwracam honor ;d
A w ogóle to całe wasze prawa poprawnego pisania skryptów jest po prostu śmiechu warte, ale jest tam parę dobrych praktyk.

Ale nawoływanie do niestosowania np. szybkich instrukcji warunkowych to po prostu ściana płaczu. Czytałem o tym w jednym artykule, nie pamiętam gdzie.

Oprócz ' " ' nie mam tutaj zastrzeżeń .
Mephistofeles
Zgadzam się, nie ma sensu umieszczać jednej instrukcji w klamrach. Wbrew pozorom rozbijając kod coraz bardziej nie zwiększamy jego czytelności.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.