Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] + [MySQL] Konto z polecenia
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
roobik
Witam!
Szukalem podobnego czegoś i na php.pl i ogólnie w necie, ale jakoś nie znalazłem...
Czego szukam?
Opiszę, jak mniej więcej ma to wyglądać (lub chociaż podobnie):

Jest sobie użytkownik user500. Gdy ten użytkonik się zaloguje to niech ma możliwość "zaproszenia" (?) kogoś ze swoich znajomych - na podany przez user500 adres email zostałaby wysłana wiadomość-zaproszenie do rejestracji.

Ten, który otrzymuje wiadomość od user500 załóżmy klika w mailu "chcę założyć konto"
//dotąd wszystko jest w sumie proste: mailer + odpowiednio spreparowany link.

Ale teraz tak:
Ten, który otrzymał "zaproszenie" (niech to będzie user501) klika w link "chcę założyć konto" i przerzucany jest oczywiście na stronę z rejestracją.
Problem:
W jaki sposób zrobić, by user500 otrzymal załóżmy punkty za poleconego, który się zarejestrował (nie dotyczy to osób, do których user500 wysłał maila z zaproszeniem, ale jego znajomi sie skorzystali z zaproszenia)?

Czy jest jakiś gotowiec (przerobię go na własne potrzeby...)

Wiem, że muszę mieć dodatkową tabelę w bazie (np. poleceni) - z tym nie ma problemu...

Po prostu szukam gotowca "Konto z polecenia"...

Pomóżcie, proszę...
Shido
Może to nie gotowiec, ale chyba wiem jak to można zrobić.
Mianowicie, w linku do polecenia przesyłać jakiś kod, niech nawet będzie to ID usera polecającego. ( link.pl/rejestracja.php?poleca=007 )
W rejestracji dodać np.
<?php echo ('<input type="hidden" name="poleca" value="'.$_GET["poleca"].'"/>'); ?>
I po wysłaniu formularza rejestracyjnego sprawdzać czy $_POST["poleca"] zawiera ID, jeżeli tak to daje właścicielowi ID pkt i ewentualnie dopisuje do jego konta że ten i ten jest z jego polecenia.
KR2615
Pewniej i bezpieczniej byłoby stworzyć tabele w mysql o nazwie hashes. Za każdym razem gdy user500 klikałby zaproś, generowany byłby nowy hash. W tabeli hashes zapisywałoby się, kto takowy hash stworzył i kto go przyjął. Wtedy miałbyś pełną kontrolę nad tym, kto kogo zaprasza a pozatym linki z rejestracją nie zdradzały by od razu, że to system referali.Linki mogłyby wyglądać tak: twojastrona.pl/rejestracja.php?hash=77dced4439c1dff30e11115c3ed5eb05 albo twojastrona.pl/register/77dced4439c1dff30e11115c3ed5eb05
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.