Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Moduł google maps
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
ksenonlogin
Witam

Od dłuższego czasu szukam modułu/skryptu który po wpisaniu np adresów pokażę trasę wycieczki na stronie, nie mogłem nawet tego znaleźć na stronie dokumentacji google maps, a widziałem taki moduł pod adresem http://www.webnet.webr.pl/9noclegi/obiekt,...ich_Jezior.html i chciałem się zapytać czy ktoś z was może gdzieś widział takie rozwiązanie gotowe do zamontowania na stronę ?

Z góry dzięki za wskazówki
thek
To jest proste... Robisz zwykły formularz z jednym lub dwoma polami (zależy czy masz podać zarówno miejsce wyjazdu jak i przyjazdu, czy tylko jedno z nich) i zwykłą mapkę GMaps. Po kliknięciu w guzik wykonuje się geokodowanie AJAXem do Google i on Ci zwraca wynik, który jedynie pchasz do mapki i/lub ewentualnie do osobnego diva, gdzie będą wskazówki dojazdu. Nie ma gotowego modułu, ale to naprawdę nie jest trudne. Oglądając przykłady geokodowania i wyznaczania trasy w dokumentacji sam jesteś w stanie to szybko napisać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.