Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszukiwarka newsów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Gib21
Witam!

Pewnie spotkam się na wstępie z falą krytyki, że zapycham forum, ale zanim zdecydowałem się napisać to szukałem.... smile.gif Mimo wszystko postanowiłem zaryzykować i napisać...

Żeby od początku było jasne to na php za bardzo się nie znam, coś tam dzwoni, ale nie wiadomo.... w każdym razie coś czaje i umiem przerobić na własne potrzeby, ale ciężej jest z napisaniem od podstaw.

Poszukuję gotowego skryptu wyszukiwarki na własnej stronie www. Nie chodzi mi o wyszukiwarkę na bazie Google, tylko taką, która po wpisaniu odpowiedniej frazy i wciśnięciu "Szukaj" wyświetli stronę z wynikami. konkretnie chodzi mi o wyszukiwanie w bazie newsów, w zasadzie w jednej tabeli MySQLa. Wydaje mi się, że dość jasno opisałem o co mi chodzi i dla Was, PHP-owych wyjadaczy to pewnie pestka. Nie chciałbym też wozić się na czyjejś - ciężko zdobytej - wiedzy, ale liczę na polską uprzejmość smile.gif

Z góry serdeczne dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że coś w tej sprawie da się zrobić, bo już chyba 3 tygodnie męczę się z tą wyszukiwarką i spędza mi to sen z powiek smile.gif

Pozdrawiam!
untorched
Pobierasz frazę od użytkownika metodą np. $_GET[];
Filtrujesz przeciw włamaniu SQL Injection.
Tworzysz zapytanie SELECT do bazy podając za cel poszukiwań daną frazę.
Otrzymując wyniki w tablicach(bądź FALSE) wyświetlasz wyniki przy użyciu np. pętli while
Koniec tongue.gif

Prosta metoda, więc nie można od niej dużo wymagać.

Przykładowy, mało profesjonalny kod biggrin.gif

  1. $fraza = isset($_GET['fraza']) ? $_GET['fraza'] : FALSE;
  2.  
  3. if($fraza !== FALSE)
  4. {
  5.  
  6. $fraza = mysql_real_escape_string($fraza); // ewentualnie jakieś inne metody zapobiegające sql injection
  7.  
  8. $zwrot = mysql_query('SELECT * FROM `tabelka` WHERE `fraza` LIKE `%'.$fraza.'%`'); // Lub coś innego tongue.gif
  9.  
  10. while($row = mysql_fetch_array($zwrot))
  11. {
  12. echo '<pre>';
  13. print_r($row);
  14. echo '</pre>';
  15. }
  16. }
Gib21
I mówisz, że to od razu wyświetli mi wyniki ? smile.gif Przeważnie jak szukałem to było kilka plików np"szukaj.php" "wyniki.php"... Zaraz zacznę działać i będę starał się wykorzystać Twoją poradę smile.gif Przywracasz mi wiarę w ludzi smile.gif Pozdrawiam i dzięki!
Killerek
Cytat(untorched @ 5.07.2012, 23:07:40 ) *
Pobierasz frazę od użytkownika metodą np. $_GET[];
Filtrujesz przeciw włamaniu SQL Injection.
Tworzysz zapytanie SELECT do bazy podając za cel poszukiwań daną frazę.
Otrzymując wyniki w tablicach(bądź FALSE) wyświetlasz wyniki przy użyciu np. pętli while
Koniec tongue.gif

Prosta metoda, więc nie można od niej dużo wymagać.

Przykładowy, mało profesjonalny kod biggrin.gif

  1. $fraza = isset($_GET['fraza']) ? $_GET['fraza'] : FALSE;
  2.  
  3. if($fraza !== FALSE)
  4. {
  5.  
  6. $fraza = mysql_real_escape_string($fraza); // ewentualnie jakieś inne metody zapobiegające sql injection
  7.  
  8. $zwrot = mysql_query('SELECT * FROM `tabelka` WHERE `fraza` LIKE `%'.$fraza.'%`'); // Lub coś innego tongue.gif
  9.  
  10. while($row = mysql_fetch_array($zwrot))
  11. {
  12. echo '<pre>';
  13. print_r($row);
  14. echo '</pre>';
  15. }
  16. }


jak to wykorzystac?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.