Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: XAMPP 1.80
Forum PHP.pl > Wortal > Newsy
rzymek01
Dziś na sourceforgu pojawiła się nowa wersja serwera xampp dla windows.

PHP: 5.4.4
MySQL: 5.5.25

Xampp, różne wersje i osy: klik
Xampp, najnowsza wersja 1.8 pod Windowsa: klik

Używam od dłuższego czasu, polecam, jest to chyba najbardziej zbliżony serwer pod Windowsa, przypominający te spod Linuxa.
Od razu mamy zainstalowaną obsługą ssl (OpenSSL), a w większości przypadków, jeśli chcemy użyj jakiegoś modułu (np. curl) wystarczy odkomentować jedną linię w pliiku konfiguracyjnym dostępnym z panelu Xamppa

Zawartość i wersje oprogramowania:
###### ApacheFriends XAMPP Version 1.8.0 ######

XAMPP is an easy install bundle solution for developer and designer with following components:

+ Apache 2.4.2
+ MySQL 5.5.25a (Community Server)
+ PHP 5.4.4 (VC9 X86 32bit thread safe) + PEAR
+ XAMPP Control Panel Version 3.0.12 by hackattack142 (Great Thanks!!))
Vgl.: http://www.apachefriends.org/f/viewtopic.p...=16&t=46743
+ phpMyAdmin 3.5.2
+ OpenSSL 1.0.1c
+ ADOdb 5.15
+ XAMPP Security
+ Mercury Mail Transport System v4.62 (not included in the portable version)
+ FileZilla FTP Server 0.9.41 (not included in the portable version)
+ Webalizer 2.23-04 (not included in the portable version)
+ Strawberry Perl 5.16.0.1 Portable
+ Tomcat 7.0.28 (not included in the portable version)
+ Old XAMPP Control Panel Version 2.5 von www.nat32.com (depricated)
+ XAMPP mailToDisk 1.0 (write sendet emails via PHP on local disk in <xampp>\mailoutput. Is activated in the php.ini as mail default.)


* System Requirements:

+ 64 MB RAM (RECOMMENDED)
+ 350 MB free fixed disk
+ Windows 2003, XP (RECOMMENDED), VISTA, Windows 7
Kubala95
Ja jednak uważam, że lepiej sobie złożyć serwer ręcznie. Nie jest to dużo roboty, a zdobywa się większe umiejętności.
greycoffey
@up A ja, że Windows na serwer oraz stację roboczą służącą do programowania się nie nadaje, nigdy nie dojdzie do takiej prostoty instalacji i konfiguracjami jak pod Linuxem (Debian, Gentoo).
rzymek01
dla moich potrzeb w zupełności wystarcza,
nie widzę przewagi "lampa" nad "xamppem" dla środowiska developerskiego
sazian
Cytat(greycoffey @ 23.07.2012, 00:04:33 ) *
@up A ja, że Windows na serwer oraz stację roboczą służącą do programowania się nie nadaje, nigdy nie dojdzie do takiej prostoty instalacji i konfiguracjami jak pod Linuxem (Debian, Gentoo).


więc trzeba zmienić system wink.gif
mrWodoo
kicha na maksa z nowym szAMBBem... połączenia do mysql trwa > 1s.... podczas gdy na starszej wersji śmiga aż miło ohmy.gif
!*!
Cytat(rzymek01 @ 23.07.2012, 17:27:56 ) *
nie widzę przewagi "lampa" nad "xamppem" dla środowiska developerskiego

Może dlatego że to nieco inne założenia? Pomimo że Xampp jest pod linux/osx to jakoś nie widzę zastosowania skoro jest repo.

- działa od ręki, instalacja jednym poleceniem.
- właśnie dzięki repo robisz update/upgrade do nowszej wersji też jednym poleceniem.
- nie musisz korzystać z otoczki w postaci programów trzecich aby coś ustawić, patrz punk pierwszy

mrWodoo - jakie połączenie? I skąd wiesz że aż tyle, robiłeś pomiary, jak? Przedstaw wyniki.
mrWodoo
tak, pomiar na samej funkcji mysql_connect, ponad 1s było, 1.067 coś tam.

ogólnie, phpmyadmin wolno działało itd.

wróciłem na 1.7.7 (xampp) i śmiga aż miło, tam chyba problemem jest skip-name-resolve (tzn. trzeba ustawić ale nie bawiłem się w to)
rzymek01
Cytat(!*! @ 21.08.2012, 07:51:08 ) *
Pomimo że Xampp jest pod linux/osx to jakoś nie widzę zastosowania skoro jest repo.

chodzi ci o systemy kontroli wersji?

jeśli tak to nie widzę związku,
chyba, że miałbym vpsa albo clouda, to byłoby mi wszystko jedno czy lokalnie czy zdalnie smile.gif
Pilsener
Znowu debaty czy lepiej recznie wsio instalować i czy na windowsie czy na novellu w cziwrajterze. Dostajesz komputer na windowsie i masz programować, więc ściągasz xamppa + ide i lecisz. Jak komuś to nie odpowiada to niech nie używa albo kleci sobie środowisko bajt po bajcie, po to powstały takie paczki żeby człowiek mógł się skupić na programowaniu a nie instalowaniu i konfigurowaniu środowiska, wszystkich bibliotek, rozszerzeń itp. itd. etc.

To taka sama debata, jak pisać w notatniku czy w edytorze. Kiedyś wiele osób uważało, że czyste kodowanie to tylko w notatniku a edytory są dla początkujących czy umierających. Pracuje już trochę a jeszcze nie widziałem, żeby ktoś stawiał ręcznie apacza, php, mysql, pocztę, ftp i ten cały serwerowy bajzel. Po to są narzędzia by ich używać, kto pisze kod w notatniku zamiast nowoczesnym ide, stawia środowisko ręcznie czy korzysta z phpmyadmina zamiast nowoczesnego programu do obsługi i monitorowania wielu baz danych na różnych serwerach jest delikatnie mówiąc - dinozaurem smile.gif
!*!
Cytat(Pilsener)
Pracuje już trochę a jeszcze nie widziałem, żeby ktoś stawiał ręcznie apacza, php, mysql, pocztę, ftp i ten cały serwerowy bajzel. Po to są narzędzia by ich używać

To jeszcze mało widziałeś wink.gif takie paczki są dla początkujących, trudno o postawienie dobrze serwera, (może jeszcze na windows? biggrin.gif) instalując coś takiego. Na *unix jest to po prostu nie potrzebne, odwrotnie niż w windows, bo system jest goły.

rzymek01 - repo == repozytorium, zbiór programów w systemach unix instalowanych bezpośrednio z systemu np. przez aptitude
Pilsener
Ale u licha ja tu nie mówię o klasycznym serwerze, tylko o środowisku pracy na potrzeby developera. Jeśli ktoś mi chce stawiać wersję produkcyjną portalu na XAMPPie, to nie będę się powtarzał - to samo co napisałem wyżej, tylko o 180 stopni smile.gif XAMPP jest dla programisty PHP/MySQL a nie dla administratora serwera czy systemów linuksowych.
viking
Nie wiem czemu ludzie sie pierdzielą z jakimś Xamppem który tylko później sprawia problemy jak chcieć np zainstalować postgresa, czy juz nawet nie mówiąc o wyższej jeździe z imagick jak jest dostępny i zawsze wspierany z samej góry Zend Server CE w którym to wszystko po prostu działa.
rzymek01
Cytat(!*! @ 22.08.2012, 11:52:05 ) *
rzymek01 - repo == repozytorium, zbiór programów w systemach unix instalowanych bezpośrednio z systemu np. przez aptitude

używam XAMPP tylko i wyłącznie na windows i nie pomyślałbym nawet o nim na linuxach smile.gif
Poleć mi coś równie dobrego i szybkiego w postawieniu na windows tongue.gif

a repozytoria skojarzyły mi się z systemem kontroli wersji (nie pomyślałem, że może chodzić Ci o linuxa),
bo jest to też jakaś alternatywa,
na linuxie montujesz poleceniem sshfs projekt z deweloperskiej maszyny i to wszystko, całość może być pod gitem/svnem,
w każdym razie gdziekolwiek jesteś potrzebujesz jedynie IDE i zamontowania katalogu, żadnej konfiguracji smile.gif
zaksmok
Dla osób z problemem z połączeniem MySQL: Zmieńcie localhost na 127.0.0.1 w adresie hosta. Błąd wynika z zapętlania połączenia.
Mikser
Czy własny serwer nie zajmuje pamięci na komputerze jak będę dodawał tekst albo zdjęcia na bloga?
Czy mój blog będzie dostępny cały czas nawet jak komputer będzie wyłączony?
SpiritCode
Mikser złota łopata dla Ciebie!

A co do pytania:
Z tego co wiem, to serwer lokalny korzysta z komputera jak z maszyny serwerowej, czyli używa tego samego miejsca na dysku co reszta aplikacji i w miarę potrzeby zajmuje kolejne MB pamięci.
Kiedy wyłączysz komputer to wyłączysz też aplikację serwerową i nie będzie wglądu do jego zasobów. Jeśli Twój komputer z wykorzystaniem Xampp udostępnia treści w internecie to tak - strona przestanie odpowiadać jeśli wyłączysz komputer
Mikser
dzięki Dopiero sie uczę xamppa i nie wiem jak dział
Kloc
Mam xampa, i jak udostępnić stronę w internecie?
patry6123
Albo wstawiasz ją na jakiś hosting, albo musisz mieć publiczne ip
kubbe
No tak, to jest jasne. Ale co dalej zrobić, bo muszę coś udostępnić mojemu znajomemu.
patry6123
Jak już masz stronę na hostingu, podajesz mu tylko link do strony i już ma do niej dostęp, jak masz to na publicznym ip to podajesz mu swoje ip, a na routerze mapujesz port 80 pot swój komputer
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.