Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt do monitorowania odwiedzin stron konkurencji
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
kogutowski
Witam,

Poszukuje jakies rozwiazania platnego lub bezplatnego do monitorowania stron konkurencji w zakresie podobnym do google analytics, ale z mniejsza funkcjonalnoscia.
Poszukuje rowniez skrytpu ktory, pozwalalby mi kopiowac kursy walut ze stron konkurencji (kantorow online), zbierac je do baz danych i tworzyc z nich wykresy.

Prosze o jakies sugestie, moze ktos zna jakies gotowe narzedzie??

Dziekuje z gory i pozdrawiam.
markonix
Co do pierwszego brzmi to irracjonalnie ale zostawię to bez komentarza.

Co do drugiego to nie rozumiem czemu kursy walut muszą być koniecznie pobierane ze strony "konkurencji" skoro to są ogólnodostępne informacje i jest ich dużo źródeł. Chyba, że chodzi o konkretne ceny co do grosza danego kantoru.
kogutowski
Sa narzedzia pozwalajace monitorowac odwiedzalnosc witryn konkurencji. Wiec nie rozumiem co w tym dziwnego? Jest np. strona www.speedtest.pl, ktora wykonauje takie proste badania. Gdyby istnial skrytp wpisujacy do niej strony i pobierajacy dane, a nastepnie zrzucajacy do bazy danych to mozna duzo podzialac.

Jesli chodzi o 2gie narzedzie, to takie dane musza byc zebrane z calego rynku co do 4 czesci po przecinku aby na ich podstawie monitorowac i ustalc wlasne ceny.
markonix
Pomyśl trochę... Niby jak w stanie jest stwierdzić ile ma odwiedzin dana strona.. Takie wartości można szacować na podstawie wielu czynników i tu wyraźnie widać, że tak jest - sprawdza PR i jakąś liczbę z kosmosu wziętą o liczbie przychodzących linków i to mnoży. Nijak się to ma do jakichś realnych wartości (różnica 100% w porównaniu do GA)..

Drugie narzędzie to się nazywają wyrażenia regularne czy parser HTML (np. simple HTML DOM).
kogutowski
Czyli uwarzasz, że dane w speedtest.pl jak i w innych narzedziach do sprawdzania stron sa malo realne?
markonix
Są szacunkowe, nie są zupełnie bezużyteczne bo porównałem kilka stron i stosunek pomiędzy po nimi był prawidłowy.
Ale to tak samo ja mogę wziąć pod uwagę PR, jakiś AlexaRanking, info o linkach i zrobić prostą funkcje.
(PR + AR + LINKI) * rand(1,10) * 1000 = UV
i mniej więcej ten sam rezultat.
kristaps
Cytat(kogutowski @ 19.07.2012, 19:13:26 ) *
Czyli uwarzasz, że ...


Co do drugiego pytania, to możesz pobierać dane praktycznie z każdej strony przy pomocy stosunkowo protego skryptu php, potem zapisywać wynik i robić z nim co zechcesz. No ale darmowego/gotowego rozwiązania raczej nie znajdziesz. Patrząc na różne pluginy i dodatki (chociażby do Joomla!) można wyświetlać kursy walut czy inne tego typu informacje, także takie dane na pewno są udostępniane, tylko po nie sięgnąć. wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.