Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bramka IRC
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
kors4r
Witam,

Potrzebuję czegoś takiego, jak to: Temat: Klient IRC na Wortalu - czyli bramki dostępu do jednego tylko kanału, bez możliwości przejścia do innego pokoju i łączenia się z innym serwerem, niż localhost (tak działała ta bramka na wortalu, prawda?).

Czy ten kolega, który przygotował paczkę mógłby - choćby skrótowo opisać jak ją przygotował?

Chciałbym uruchomić coś takiego na moim portalu, z tym, że bramka łączyłaby się wyłącznie z localhostem, na kanał, którego nazwę podałoby PHP z bazy danych i z nazwą usera też pobraną z PHP. Dodatkowo - użytkownicy nie mogliby wykonać niektórych poleceń (m.in. /server /join /op i pewnie jeszcze kilku innych, z których istnienia nie zdaję sobie na razie sprawy smile.gif ). Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać... Mógłbym prosić o jakieś podpowiedzi?

Przejrzałem Coolsmile - w kodzie wywołującym bramkę można podać parametry do połączenia: serwer, port, nazwa usera i kanał. Dość proste, wystarczy znaleźć sposób na uruchomienie tego na stronie generowanej przez drupala - ale tu sobie poradzę.

Gorzej z tym, żeby user nie mógł wykonać niektórych poleceń. Gdybym się zdecydował na np. Coolsmine, musiałbym pewnie edytować pliki samego Coolsmine? Ktoś wie może które dokładnie pliki?

Wydaje mi się, że lepiej nie blokować komend na poziomie serwera (użyję chyba ircd-irc2), bo irc będzie działał bardziej jak chat - czyli najczęściej kanały będą tworzyli nowowchodzący (chyba, żeby uruchomić bota, który będzie tworzył wszystkie kanały - ok 50, a userzy będą się tylko dołączać, ale korzystam z VPSa i bot pilnujący porządku na 50 kanałach może mi go chyba zarżnąć, nie?).

Drugi problem (poza blokadą komend), to taki, że wolałbym, żeby użyszkodnicy widzieli wyłącznie kartę kanału, do którego się dołączają, bez karty z informacjami o łączeniu z serwerem - ale to drobiazg, byłoby po prostu elegancko smile.gif

Komuś jest bliska ta tematyka? Podzieli się wiedzą?

Z góry serdeczne dzięki
szczemp
w pjirc jest taki kod (przynajmniej w tej wersji, którą ja gdzieś mam na dysku)
  1. <applet code=IRCApplet.class archive="irc.jar,pixx.jar" width=640 height=400>
  2. <param name="CABINETS" value="irc.cab,securedirc.cab,pixx.cab">
  3.  
  4. <param name="coding" value="2">
  5. <param name="nick" value="nick">
  6. <param name="alternatenick" value="zapasowyNick">
  7. <param name="name" value="nazwa">
  8. <param name="host" value="serwer">
  9. <param name="gui" value="pixx">
  10.  
  11. <param name="command1" value="join #kanal">
  12.  
  13. <param name="authorizedcommandlist" value="none+me">
  14.  


możesz tu zahardkodować na jaki serwer ma się łączyć użytkownik i na jaki kanał ma wejść

w manualu odnośnie blokowania komend jest:
authorizedcommandlist : set the list of command the user is athorized to do.
--------------------- Syntax is "all-command1-command2-..." or
"none+command1+command2+...". By default, authorized
command list is "all". Don't prefix the command with
the / character.
Example :
<param name="authorizedcommandlist" value="none+me">
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.