Witam!

Bardzo przepraszam, jeśli mój temat został niejasno określony, jednakże bardzo trudno zdefiniować mi ową stronę, którą potrzebuję. Dlatego więcej informacji podam tutaj, w treści tematu.

Poszukuję jakiegoś skryptu na stronę, w której ja, jako admin będę mógł wpisywać coś w stylu pól profilu, które będą widoczne dla różnej grupy osób (w zależności od danego pola).


Ja widzę to tak, że jest menu typu:
>Strona główna
>Preferencje
>Ulubione
>Nie lubię
itp

Każda opcja w menu byłaby osobną stroną, np. ADRES/index.php lub ADRES/preferencje.php
Najlepiej gdyby pozycje w menu można by było tworzyć poprzez formularz.

Drugą sprawą jest to, że na każdej z tych stron byłyby określone pola profilu, które wpisuję tylko ja. Tez byłoby świetnie, gdyby te pola profilu były możliwe do tworzenia przez formularz.

Teraz sprawa przywilejów/dostępu do opcji.
Chodzi o to by gość, który nie ma konta, nie widziałby niektórych pól (lub ewentualnie niektórych opcji w menu) i nie miał do nich dostępu. Za to osoba, która zrobi konto i ja nadam mu rangę VIP mogła widzieć te informacje.

Chcę bowiem zrobić coś jakby zbiór informacji o sobie, które wyświetlałyby, w zależności od typu, różnym osobom.

Mógłbym zrobić coś takiego w forum Przema, ale właśnie chciałem by nie było to w formie forum tylko zwykłej stronki.

Teraz takie moje bazgroły, jak chciałbym by stronka wyglądała:


Jak widać, admin miałby możliwość dostępu do Panelu Administratora. Ewentualnie przy każdym polu pojawiałoby się "edytuj", dzięki któremu można by to edytować szybko. Jeśli to drugie, wtedy przy menu byłaby możliwość zmiany pozycji, nazwy oraz możliwość usunięcia.


Użytkownik z kontem VIP (przyznawanym przeze mnie osobiście) widziałby wszystko tak samo jak admin, ale nie mógłby niczego edytować.


Za to gość i zwykły użytkownik mieliby identyczne prawa i nie widzieliby ukrytych pól, które widzą tylko VIPy.

Mam nadzieję, że opisałem swoje wymagania jasno i klarownie. Ja sam niestety jestem kiepski w tworzeniu stronek, dlatego zwracam się tutaj z prośbą o pomoc.

Dodatkowo: Czy do czegoś takiego jest potrzebna baza danych? Jeśli tak to prosiłbym o taką możliwość. Jeśli nie to opcjonalnie może ona być, ale nie musi.

Stronka byłaby założona na ugu.pl, gdzie bazę danych tworzy się przez formularz, tak jak i stronę (skrypt wgrywa się oczywiście przez ftp).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.