Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php]formularz Mailowy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Tobi
Kod:

  1. <? 
  2. if (empty($_POST['submit'])) {
  3. ?>
  4. Formularz na stronie:<br><form name=\"form\" method=\"post\" action=\"index.php?page=kontakt\">Imię lub Nick:<br><input type=\"text\" name=\"imie\"><br>E-mail:<br><input type=\"text\" name=\"email\"><br>Tre&para;ć wiadomo&para;ci:<br><textarea name=\"tresc\" rows=\"5\" cols=\"40\"></textarea><br><br><input type=\"submit\" name=\"submit\" value=\"Wy&para;lij\" class=\"przycisk\">&nbsp;&nbsp;<input type=\"reset\" name=\"reset\" value=\"Wyczy&para;ć\" class=\"przycisk\"></form>
  5. <? 
  6. } 
  7. elseif 
  8. (!empty($_POST['tresc']) && !empty($_POST['imie']) && !empty($_POST['email'])){ 
  9. $message = $_POST['tresc'].&#092;" nn\".$_POST['imie'].\"\"; 
  10. $header = &#092;"From: \".$_POST['imie'].\" <\".$_POST['email'].\">n\"; 
  11. mail(&#092;"pawelczak@op.pl\", \"Homepage by Tobi\", $message, $header);
  12. ?>
  13. <table border=\"0\" align=\"center\"><tr><td><p align=\"center\" class=\"body\"><b>Wiadomo&para;ć została wysłana<br>Dziękuję <? print &#092;"$imie\"; ?>!</b></p></td></tr></table> 
  14. <? 
  15. } 
  16. else { 
  17. ?>
  18. <p align=\"center\" class=\"body\"><b>Wypełnij wszystkie pola formularza!</b><br><br><a href=\"index.php?page=kontakt\">Powrót</a></p>
  19. <? 
  20. }
  21. ?>


Chciałbym, aby skrypt wysyłał także emaila do osoby piszącej z formularza, mniej więcej wyglądającego tak:

przychodzi jako nadawca Paweł "Tobi" Pawełczak od emaila pawelczak@op.pl o temacie Dostarczono, na który można odpisać, o treści:

Witam!

Twoja wiadomość została dostarczona na Moje konto pocztowe. Gdy tylko odbiorę pocztę postaram się jak najszybciej odpisać. Dziękuję.

Pozdrawiam
Paweł "Tobi" Pawełczak

Oczywiście idzie na email podany w polu email

ale nie wiem jak to zrobić nawet pomoc manuala Mi nie pomogła :/
mpps
wydaje mi się, że adres piszącego wyciągniesz z wartości (value) pola tekstowego "email", tzn.
  1. <?php
  2.  
  3. <input type=&#092;"text\" name=\"email\" VALUE=\"\">
  4.  
  5. ?>

pole ma domyślną wartość VALUE="", czyli nic się w polu nie znajduje a jak ktoś się wpisze to pole przyjmuje taką wartość, jak dany wpis.
do wartości pola dostaniesz się chyba tak: email.value
nie wiem, czy to pomoże, ale może naprowadzi na rozwiązanie winksmiley.jpg
pozdro
m
militis
  1. <? 
  2. if (empty($_POST['submit']))  {
  3. ?>
  4. Formularz na stronie:<br>
  5. <form name=\"form\" method=\"post\" action=\"index.php?page=kontakt\">
  6. Imię lub Nick:<br>
  7. <input type=\"text\" name=\"imie\"><br>
  8. E-mail:<br><input type=\"text\" name=\"email\"><br>
  9. Tre&para;ć wiadomo&para;ci:<br>
  10. <textarea name=\"tresc\" rows=\"5\" cols=\"40\"></textarea><br>
  11. <br>
  12. <input type=\"submit\" name=\"submit\" value=\"Wy&para;lij\" class=\"przycisk\">
  13. &nbsp;&nbsp;<input type=\"reset\" name=\"reset\" value=\"Wyczy&para;ć\" class=\"przycisk\">
  14. </form>
  15. <?
  16. } 
  17. elseif 
  18. (!empty($_POST['tresc']) && !empty($_POST['imie']) && !empty($_POST['email'])){ 
  19. $message = $_POST['tresc'].&#092;" nn\".$_POST['imie'].\"\"; 
  20. $header = &#092;"From: \".$_POST['imie'].\"  <\".$_POST['email'].\">n\"; 
  21. mail(&#092;"pawelczak@op.pl\", \"Homepage by Tobi\", $message, $header);
  22.  
  23. //tutaj wysyla maila do goscia z tym co chciales
  24. mail($_POST['email'], &#092;"Dostarczono\", \"Witam!nnTwoja wiadomość została dostarczona na Moje konto pocztowe. Gdy tyl
    k
  25.  odbiorę pocztę postaram się jak najszybciej odpisać. Dziękuję.nnPozdrawiamnPawe
  26.  \"Tobi\" Pawełczak\"\"From: \"pawelczak@op.pl\");
  27.  
  28.  
  29.  
  30.  
  31. ?>
  32.  
  33. <table border=\"0\" align=\"center\"><tr><td><p align=\"center\" class=\"body\"><b>Wiadomo&para;ć została wysłana<br>Dziękuję <? print &#092;"$imie\"; ?>!</b></p></td></tr></table> 
  34.  
  35. <? 
  36. } 
  37. else { 
  38. ?>
  39. <p align=\"center\" class=\"body\"><b>Wypełnij wszystkie pola formularza!</b><br><br><a href=\"index.php?page=kontakt\">Powrót</a></p>
  40. <? 
  41. }
  42. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.