Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszukiwanie Adresów Www
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
KirkoR
Witam!
Wiem, że coś takiego istnieje, albo jako funkcja, albo klasa. Mam jakiś tekst i wyszukuje mi wszystkie adresy www zaczynające się od www. albo http:// i robi z nich linki. Tak samo jest jeśli chodzi o maile. Czy ktoś może mi podać adres czegoś takiego? Z góry dziękuje.
kicaj
Tutaj na forum, jest tego pelno przykladow, poszukaj smile.gif
KirkoR
No szukałem, ale nie wiem nawet jakiego zapytania mam użyć, troszkę przegżebałem forum ale nic nie znalazłem sad.gif
bela
poszukaj o wyrażeniach regularnych
Bakus
Jako, że nie chce mi się szukać postu w którym to było, masz:
  1. <?php
  2. function make_clickable($text, $ref = 1)
  3. {
  4. $ret = ' ' . $text;
  5. $red_links = ($ref) ? './redirect.php?adr=' : '';
  6. $ret = preg_replace(&#092;"#(^|[n ])([w]+?://[^ \"nrt<]*)#is\", \"1<a href=\"2\" target=\"_blank\">2</a>\", $ret);
  7. $ret = preg_replace(&#092;"#(^|[n ])((www|ftp).[^ \"tnr<]*)#is\", \"1<a href=\"http://2\" target=\"_blank\">2</a>\", $ret);
  8. $ret = preg_replace(&#092;"#(^|[n ])([a-z0-9&-_.]+?)@([w-]+.([w-.]+.)*[w]+)#i\", \"1<a href=\"mailto:2@3\">2@3</a>\", $ret);
  9. $ret = preg_replace(&#092;"#([n ])(ed2k://|file|(.*)|d+|w+|/?)#\", \"1<a href=\"2\" class=\"href\">3</a>\", $ret);
  10. return($ret);
  11. }
  12. ?>
Pierwszy parametr - tekst do przeszukania, parametr 2 - czy na początku adresów dopisywać "./redirect.php?adr=" - skrypcik redirect.php dokouje przekierowań bez zapamiętania strony na której się kliknęło - jako "referer" zostanie zapamiętany właśnie plik redirect.php a nie strona na której się kliknęło... (skrypt wykorzystuje tylko funkcję header();
funkcja zwraca tekst z powstawianymi adresami jako hyperlinki.
Funkcja zamienia także adresy e-mail...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.