Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]skrypt PHP do wyświetlania bannera co drugi dzień potrzebny
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
jakub_s
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś poratował mnie skryptem pozwalającym rozwiązać następujący problem:
Mam stronę na Wordpress'ie i testuję skuteczność jednego bannera. Chciałbym aby wyświetlał się on w treści posta co drugi dzień w innej wersji. Wersje wraz z kodem mam już przygotowane. Potrzebuję natomiast rotatora w PHP do tego aby w jednym dniu wyświetlała się jedna wersja bannera a w następnym dniu druga.
Mam już zainstalowana wtyczkę "PHP Code for posts" umożliwiającą wykonywanie kodu PHP w treści posta. Bannery są w formie java scriptu otoczonego znacznikami HTML:
Kod
<div style="float:right;"><script type="text/javascript">banner1<script></div>
<div style="float:left;"><script type="text/javascript">banner2<script></div>

Jeśli nie macie gotowego skryptu który by w tym pomógł napiszcie mi chociaż proszę czego mam szukać bo jestem w PHP kompletnie zielony.
mortus
  1. if( ((int) date('z', time())) % 2 == 0) {
  2. echo 'wersja 1';
  3. } else {
  4. echo 'wersja 2';
  5. }

Skrypt sprawdza, czy dzień roku to liczba parzysta, czy nieparzysta i w zależności od tego wyświetla wersję 1 lub wersję 2. Jako, że dni roku w PHP-owej funkcji date liczone są od 0, dzisiaj powinno wyświetlić wersję 2.
To samo można zaimplementować w JS, więc może PHP nie będzie potrzebny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.