Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zdalne podłączenie pod bazę danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
phpion
Witam,
mam problem ze zdalnym podłączeniem się pod bazę SQL Server 2008, konkretnie pod bazę Subiekta. Przetrzepałem sieć dość dokładnie i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu. Testowa baza stoi na moim lokalu (Windows 7), a łączę się do niej spod serwera na kei.pl (Linux). Kod nie jest oszałamiający:

  1. <?php
  2. ini_set('display_errors', 'on');
  3.  
  4. $server = 'adres_ip\INSERTGT';
  5. $database = 'nazwa_bazy';
  6. $username = 'uzytkownik';
  7. $password = 'haslo';
  8.  
  9. $db = mssql_connect($server, $username, $password) or die(mssql_get_last_message());
  10. mssql_select_db($database, $db);
  11.  
  12. $query = mssql_query('SELECT * FROM tw__Towar');
  13.  
  14. while ($row = mssql_fetch_assoc($query)) {
  15. print_r($row);
  16. }


Baza posiada włączoną opcję zdalnego logowania, TCP/IP jest włączone. Próbowałem również wyłączać firewalla - nic to nie pomogło. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale łączę się z Internetem bezprzewodowo na pomocą Netia Spot. Jeśli z poziomu SQL Server Managment Studio do połączenia podam dane ze skryptu PHP (czyli adres IP itd.) to mogę się połączyć.

Jeśli ktoś byłby w stanie cokolwiek podpowiedzieć to byłbym wdzięczny za radę.
vokiel
Wydaje mi się, że problemem jest tu użycie instancji zamiast portu. Każda instancja działa na własnym porcie, zatem trzeba ten port zlokalizować (raczej nie będzie to 1433). Przy połączeniu sprawdź "ip:port" jeśli "ip,port" nie zadziała.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.