Cześć. Pobieram parametry z bazy i chcę przy ich wykorzystaniu rysować szlak na mapie (np. do tajemniczego skarbu smile.gif ). Następnie tę mapę(gotowy szkic) zapisuję po edycji (wrysowaniu co potrzeba) i chcę wyświetlić jak obraz. Problem w tym taki, że przed wyświetleniem musi zostać wywołana funkcja rysująca ( i zostać zakończona). Nie mogę wykonać tego wcześniej na innych stronach(podstronach) bo istnieje ryzyko, że ktoś przerwie wykonywanie funkcji rysującej przed końcowym, prawidłowym zakończeniem tej funkcji i będzie lipa. Nie uśmiech mi się również blokować , usypiać strony na określony czas. Zwalnia to pracę. W związku z tym pytanie jak to zrobić ... i ewentualna prośba o podesłanie kodu , rzucenie hasła odnośnie funkcji... nakierowanie.

Wymyśliłem sobie to tak, że wywołanie funkcji rysujących szlak i wczytywanie mapy(dosyć duży plik, duża rozdzielczość) zostanie zablokowana na czas wykonywania tych funkcji a w między czasie na ekranie będzie latał jakiś pasek informujący , że 'loading...'.

funkcja setTimeout() , czy jest inny lepszy sposób. Proszę o pomoc ...