Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Budowa mini zaplecza SEO
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
karakara
Witam, jestem zielony jeśli chodzi o SEO.

Załóżmy że mam 5-7 stron z których chciałbym zbudować jakąś mini SEO strukturę.
I jedna stronę która miałaby być jak najbardziej wspierana przez te 5-7 pozostałych.

Jak najlepiej to zrobić ?
Omni
Tutaj wiele opcji nie masz

Stawiasz strony zaplecze 5/7 i z nich linkujesz z danym anchorem (słowem kluczowym) do strony docelowej - z jednej domeny możesz mieć wiele anchorów tylko pamietać należy że na konkretnej podstronie z serwisu który linkuje możesz mieć TYLKO 1 linka do strony docelowej (ten sam adres) - słowo kluczowe (anchor) nie będzie miał tu znaczenia

Pamiętać też należy że zarówno te strony (zaplecze) jak i stronę docelową należy też linkować dodatkowo z innych lokalizacji np przy pomocy dodawarek do katalogów - tu polecam OmniADD (tani) lub OmniSPEED więcej opcji etc ale dla twoich potrzeb może być to za wielka machina

Dodatkowo też pomyśl czy może nie wybrać się na jakieś szkolenie SEO
swirus71
Widzę "Kojocie" że szalejesz po forach... Poza tym jak najbardziej słuszna opcja... i również się zgodzę że niekoniecznie konieczne będzie posiadanie omniadda - to już zależy od fraz... a konkretnie od poziomu trudności. smile.gif
ranczopod
A jak najlepiej wyszukiwac linki do follow? I z jakich materiałów bezpłatnych w necie się uczyć SEO?
matw
Myslę, że jeżeli chodzi o naukę to warto zaglądnąć na forum PiO:
http://www.forum.optymalizacja.com/
karakara
Cytat(Omni @ 19.12.2012, 21:48:36 ) *
Tutaj wiele opcji nie masz

Stawiasz strony zaplecze 5/7 i z nich linkujesz z danym anchorem (słowem kluczowym) do strony docelowej - z jednej domeny możesz mieć wiele anchorów tylko pamietać należy że na konkretnej podstronie z serwisu który linkuje możesz mieć TYLKO 1 linka do strony docelowej (ten sam adres) - słowo kluczowe (anchor) nie będzie miał tu znaczenia

Pamiętać też należy że zarówno te strony (zaplecze) jak i stronę docelową należy też linkować dodatkowo z innych lokalizacji np przy pomocy dodawarek do katalogów - tu polecam OmniADD (tani) lub OmniSPEED więcej opcji etc ale dla twoich potrzeb może być to za wielka machina

Dodatkowo też pomyśl czy może nie wybrać się na jakieś szkolenie SEO


Dzięki smile.gif


Cytat(swirus71 @ 19.12.2012, 22:45:18 ) *
Widzę "Kojocie" że szalejesz po forach...


He ?

Cytat(matw @ 23.12.2012, 16:47:18 ) *
Myslę, że jeżeli chodzi o naukę to warto zaglądnąć na forum PiO:
http://www.forum.optymalizacja.com/


Dzięki
rafalweblider
Jeśli chodzi o mini zaplecze, to ja bym wybrał wykonanie go w CMS Wordpress. Darmowy, szybko się indeksuje i ogólnie to chyba najbardziej odpowiedni system pod kątem pozycjonowania i tworzenia zaplecz.
adamos141
Różnicuj zaplecze. Różne skrypty, różne serwery. Zachęcam też do lektury forum wspomnianego wyżej, tam znajdziesz dużo informacji w sekcji "Dla Początkujących". O zapleczu jest cały, długi i interesujący wątek.
okari
5-7 stron to za mało, nawet na mini-strukturę.
michał.morski
czy ja wiem, zależy jaki content będzie na tej stronie. Jeśli mamy 5 stronek tematycznych i z wartościowymi tekstami, to będzie to dobra siła dla naszej strony.
sf
Po prostu to zaplecze musi być dobrze podlinkowane i "żyć". Jak stawiasz statyczne stronki i nic z nimi nie robisz poza daniem linka do strony docelowej to nie ma to zupełnie sensu.
Japszczur
Wątpię aby z 5-7 stron zapleczowych można było zrobić "siłę" dla docelowej strony. Tym bardziej, że większość osób przez zapleczówke rozumie napisanie kilku tekstów, wstawieniu, podlinkowaniu i koniec na tym. Nad zapleczem trzeba cały czas pracować czy w postaci contentu czy jego ilości i jakości.
presta
Najpierw zaplecze -> później podlinkowanie -> na końcu przekierowanie.
adam-borowcowy
Jeśli będą to dobre tematyczne zaplecza, o które będziesz stale dbał dobrze linkował... to nie będzie problemu. Potraktuj tylko te strony jakby to miałyby być docelowe strony klienta.
Kaszalot
Ponoć zaplecze jest jak wino, im starsze tym lepsze. Wszystko zależy od trudności fraz jednak nie wróżę Ci spektakularnych wyników z 5 zapleczówek. Musi być ich dużo więcej, dobrze podlinkowanych, z dobra treścią.
miccom
Wszystko co powyżej ( łącnie z Twoim zamysłem budowania SEO struktury ) to stek bzdur i domniemań.

Ja polecę ci najlepszy poradnik, jaki kiedykolwiek wymyślono.
UWAGA.
Trzeba czytać, więc jeśli nie masz na to ochoty to zapomnij o SEO.

https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl

Pozdrawiam.

P.S
A i o mnie tam też nieco mówiąsmile.gif hi hi, a jak znajdziesz "kto" to napisz smile.gif
Kubex
dlaczego 5-7 stron to mało? od czegoś trzeba zacząć, jeśli będziesz o nie dbał, żeby nabrały wartości dla G, to warto coś takiego robić, z tego co wiem zaplecze warto stawiać na różnych hostingach, z czasem dorobi się kolejne 5 stron itd. powoli zaplecze nabierze na mocy snitch.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.