Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Daty w php i sql
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
art
Witam ! Do tej pory nie miałem potrzeby w bawienie sie z datami w php i sql i w związku z tym jestem w tym temacie "prawie" zielony... mianowicie mam taki problemik:

w bazie danych mam zapisaną date urodzenia użytkownika w polu typu 'date' ... i teraz chcialbym stworzyć takie zapytanie do bazy sql (SELECT) aby wyświetliło mi wszystkich uzytkownikow urodzonych np w 1999 roku... no i owszem jestem w stanie cos takiego zrobic ale strasznie ten moj sposob jest "okrężny" (explode i pętla) i w niektorych przypadkach nie nadaje sie do zastosowania dlatego szukam jakiegos prostego rozwiązania... czy istnieje w takim ukladzie jakies polecenie w sql którego mogę użyć w zapytaniu? (zeby nie kombinowac juz z tym explode i pętlami)...
kszychu
  1. SELECT * FROM tabela WHERE DATA BETWEEN '1999-01-01' AND '1999-12-31'
bigZbig
Mozna tez tak
  1. SELECT * FROM $table WHERE EXTRACT(YEAR FROM <span style='color:red'>"$data")='1999';
art
ok dzieki a teraz mam jeszcze jedno pytanko... mam zapisaną w bazie datę rejestracji użytkownika... i chciałbym obliczyć i wyświetlić ile dni upłynęło od daty rejestracji... mam w tej bazie takze zapisana date ostatniej aktywnosci na stronie danego uzytkownika i chcialbym obliczyc jaki czas upłyną od tej daty czyli ile minut, godzin lub dni minęło od ostatniej aktywnosci (ostatniego logowania)...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.