Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: sprawdzanie wielkosci pliku graficznego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
ripek
Witam,
gdzie mogę znaleźć źródło takiego skryptu :

http://webmaster.net.pl/narzedzia_online/w...liku_online.php

Aha - chce zeby on mial możliwość sprawdzenia wielkości dowolnego pliku graficznego nie tylko umieszczonego lokalnie. Także aby mógł sprawdzać pliki bez rozszerzenia.

Pozdrawiam.
Paul
Moze moja odpowiedz nie jest idealnie na temat, ale sprawdz funkcje filesize" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual, getimagesize" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual.
ripek
Próbowałem winksmiley.jpg nie to -

aha - niektóre z plików graficznych nie zwracaja w nagłówku content-lenght - a takie tez bym chciał sprawdzac ...
mls
Jeśli nie zwracają content type możesz spróbować wysłać do serwera zapytanie GET zawierające zakres danych do pobrania (Range: bytes=...), w którym to zakresie wpisać kilka bajtów najwyżej. Serwer w odpowiedzi w jednym z nagłówków (dotyczącym Range) zwróci rozmiar danych. Oczywiście działa to tylko na serwerach które umożliwiają wznawianie transferów, czyli po prostu obsługują zakresy pobierania.
ripek
ok - pobawie sie tym

na wszelki wypadek pytam czy istnieje moze inny sposob winksmiley.jpg zalezy mi na dokladnym sprawdzeniu rozmiaru co do bajtu ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.