Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: streaming video (cos ala skype)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
marcus753
Tak jak w temacie, od paru dni chodzi mi po głowie serwis coś ala radio internetowe ale oprócz wysyłania dźwięku i odtwarzania zależy mi też na pobieraniu go od uzytkownika i tu pojawia się pytanie czy ktoś słyszał o jakiejś technologii opartej właśnie na językach skryptowych ? php jquery html itp. ostatnio youtube wprowadziło odtwarzanie filmów za pomocą html5 więc może jednak coś da się zrobić...

Pozdrawiam
sowiq
Odtwarzanie - tak, html5.

Nagrywanie / wysyłanie - obecnie chyba tylko Flash (Javy nie biorę pod uwagę z oczywistych względów). Oczywiście w przypadku Flasha, użytkownik zostanie najpierw zapytany o zgodę.

[edit]
Okazuje się, że w HTML5 jest coś takiego jak getUserMedia/Stream API, ale nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. A dodatkowo jest to oznaczone jako "Working draft", więc ciężko chyba znaleźć jakieś działające przykłady.
!*!
Bo to nowość, przeglądarka również pyta czy umożliwić połączenie http://www.sitepoint.com/stream-your-webca...-in-javascript/ Ostatnio zespół Chrome z Firefox świętowali połączenie przez WebRTC, jako odpowiedź na MS CuRTCWeb... poszło jak zwykle o kodeki. Nie mogę się doszukać linków do dema chrome <- -> firefox, choć były one dostępne na ichnijeszych stronach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.