Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: forma html z checboxem i dodatkowym inputem
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
Pabblo
Witam!

Potrzebuje stworzyc forme w Html, ktora bedzie posiadala checkboxa. Co wazne zaznaczenie owego checkboxa powinno byc polaczone z inna zmiena hidden (test) ktora rowniez zostanie wywolana po submitowniu formy. Powinny zostac wtedy wywolane dwie zmienne o wartosciach value; dla U2_chwil wartosc value=",U2_chwil" i dla test wartosc value rowna value="test". Caly problem polega na tym, ze nie wiem jak polaczyc ta zmienna test z chcboxem bo wywolac je osbno to zaden problem, a zrobic zeby byly zalezne to juz zagwozdka. Kombinowalem z ponizszym kodem ale nie wiem czy to dobra droga. Za jakakolwek pomoc z gory dziekuje


  1. <input name="U2_chwil" type="checkbox" id="U2_chwil" value=",U2_chwil" />Primary</p>
  2. <input name="test" type="hidden" id="test" value="test" />test</p>
  3. <input type="submit" /></form>
nospor
Nie kumam o co ci chodzi... Jak ślesz forma to lecą wszystkie pola, niezależnie czy checkbox jest zaznaczony czy nie.
A potem w php obrabiasz jak ci się podoba
Pabblo
wlasnie pytanie czy nie da sie tego jakos zapisac w html ?, a jezeli nie da sie to jakim kodem php polaczyc na stale tego checkboxa z zmienna inputem hidden (test) ?
nospor
....
ALe co masz na myśli pisząć "połączyć"??

Co chcesz dokładnie zrobićquestionmark.gif
Pabblo
podczas wysylania formy wartosci value sa "podawane" dalej jako zmienne ktore mozna pozniej odpowiednio wykorzystac. Mi chodzi o to zeby forma wysylala konkretne zmienne tylko w momencie zaznaczenia danego checkboxa. Dajmy na to mam 3 inputy , jeden to checbox a dwie pozostale to np. text i hidden, zalezy mi na tym zeby input hidden byl wysylany (submit) tylko wtedy kiedy zaznaczymy chckboxa..jak skojarzyc te dwa inputy ?
nospor
php:

if zaznaczon checkbox
rob z inputem co chcesz.
Pabblo
dokladnie to powinno wygladac tak

  1. <input name="U2_chwil" type="checkbox" id="U2_chwil" value=",U2_chwil" />Primary</p>
  2. <input name="cos" type="text" id="cos" value="cos" />test</p>
  3. <input name="test" type="hidden" id="test" value="test" />test</p>


w tym przykladzie po wywolaniu submita mamy takie opcje wyjscia.

zaznaczmy checkboxa:mamy zmienne ,U2_chwil i test i cos

odznaczamy checboxa: mamy zmienne test i cos

I teraz pytanie jak zrobic zeby po odznaczeniu chechboxa miec tylko zmeinna "cos" a po zaznaczeniu wszytskie trzy

Jak mozesz prosze pomoz mi jak zintegrowac kod php z tym html bo niestety koja znajomosc php jest bardzo slaba..za pomoc z gory dzieki
StrefaPi
najłatwiej jQuery, robisz funkcję, która w zależności od zaznaczenia checkboxa dodaje atrybut disabled do odpowiednich inputów...

np.
  1. <input id="costam_zaleznego_od_checkboxa" name="jakas_nazwa" type="text" disabled="disabled" />


w jQuery
  1. $("#costam_zaleznego_od_checkboxa").prop("disabled", true);
Pabblo
witaj dzieki za odpowiedz..

od razu przepraszam ale dopiero sie ucze, ale gdzie w tym wszytskim miejsce na samego checkboxa czyli:

  1. <input name="U2_chwil" type="checkbox" id="U2_chwil" value=",U2_chwil" />Primary</p>


jak to skojarzyc z kodem o ktorym piszesz ?
StrefaPi
jedno z rozwiązań, z wykorzystaniem jQuery (u mnie działa):

JS:
  1. $(window).load(function(){
  2. $('#U2_chwil').click(function(){
  3. if($('#U2_chwil').is(':checked')) {
  4. $('#U2').removeAttr("disabled");
  5. }
  6. else {
  7. $('#U2').prop('disabled', true);
  8. }
  9. });
  10. });


Formularz:

  1. <form method="post">
  2. <input id="U2_chwil" name="U2_chwil" type="checkbox" checked="checked" />
  3. <input id="U2" name="U2" type="text" />
  4. <input type="submit" />
  5. </form>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.