Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt uploadu z wytycznymi
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
musiek86
Witam poszukuje skryptu do uploadu plików (graficznych), skrypt taki powinien mieć mozliwość ograniczenia: rozmiaru, typu pliku a przede wszystkim nadania wgrywanemu plikowi nazwy przez wgrywającego.
Dla przykładu opisze o co chodzi.
w skrypcie ustawiamy:
$max_file_size=50kb
$file_type = jpg, jpeg, gif, png
$file_validation = tylko male litery i cyfry + znak minusa i podkreslnika
Osoba wgrywajaca plik widzi formularz, w pierwszym polu spisuje nazwe pod jaka ma byc zapisany plik ($file_name) w drugim jest pole z przyciskiem "przegladaj" umozliwiajace zlokalizowanie pliku na dysku lokalnym. tyle jesli chodzi o wyglad formularza, dalej działanie jego:
-skrypt łaczy sie z baza i sprawdza czy w tabeli jakas_tabela w kolumnie jakas_kolumna istnieje rekord = $file_name, jesli tak wyświetla info o istnieniu owej nazwy i koniecznosci jej zmiany jesli nie to przechodzi dalej.
- skrypt sprawdza czy plik ma rozszerzenie zaliczające sie do $file_type i czy nie przekradza $max_file_size, jesli wszystko ok to jedzie dalej jesli nie to zwraca komunikat.
- jesli wszystko jest ok to dopisywany jest do bazy rekord $file_name, uploadowany jest plik do katalogu /jakas_sciezka/jakis_katalog/$file_name

Ostatnia linijka jest istotna gdyż chodzi o to ze osoba X wgrywa plik o nazwie np kwiatek.gif, jako nazwe podaje roza i plik ma zostac wgrany jako roza.gif.

Czy po tym co opisałem ktos widział taki bądź podobny skrypt lub jest w stanie go napisac?
fiszol
Ja jestem w stanie napisać...
musiek86
Za ile ? ;>

EDIT
Juz nie aktualne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.