Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: AJAX a sprawdzanie 2 pól tekstowych
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX > AJAX
Madlova
Hej.

Taki problem mam: chcę dzięki ajaxowi wyświetlać na bieżąco informacje o poprawności wypełniania pól rejestracji. Wszystko było okej dopóki nie musiałam zrobić porównania haseł.. Tzn. użytkownik wpisuje hasło (tu wyświetla się info czy jest wystarczająco długie itp), następnie ma powtórzyć hasło, a skrypt wyświetlić, czy hasła są zgodne. Dopiero potem wyświetli się "Rejestruj".
No i problem polega na tym, że za cholerę nie mogę przekazać tego pierwszego wpisanego hasła do funkcji sprawdzającej ich zgodność. Próbowałam już jakoś ten parametr zapisać w sesji (do tego chyba trzeba reloadować stronę? bo nie działało:(), przekazać 2 parametry z js do php i w ogóle różne inne śmieszne kombinacje.
Nie korzystam z jQuery!

  1. form blabla <input type="password" name="hasloo" onblur="java script:testhaslo(this.value)"/></div>
  2. <div id="komunikat"></div>
  3. <input type="password" name="hasloo2" onblur="java script:testhaslo2(this.value)"/></div>
  4. <div id="komunikat3"></div>


js:
  1. function testhaslo2(cos3){
  2.  
  3. if(window.XMLHttpRequest){
  4. ajax3=new XMLHttpRequest();
  5. }
  6. ajax3.onreadystatechange=function(){
  7. if(ajax3.readyState==4 && ajax3.status==200){
  8. document.getElementById("komunikat3").innerHTML=ajax3.responseText;
  9. }
  10. }
  11. var url="http://localhost/str3/rej1.php?hasloo2="+cos3;
  12. ajax3.open("GET",url,true);
  13. ajax3.send();
  14.  
  15. }


  1. function testhaslo2php($hasloo2){
  2. if($hasloo==$hasloo2){
  3. return "Hasła są zgodne.";
  4. }
  5. else{
  6. return "Hasła nie są zgodne!";
  7. }
  8. }
  9. if(isset($_REQUEST['hasloo2'])){
  10. $komunikat3=testhaslo2php($_REQUEST['hasloo2']);
  11. echo $komunikat3;
  12. }


I tu jestem w pozycji wyjściowej, bo nie wie co to "hasloo" (dość oczywiste), ale nie mam pomysłu jak zrobić, by przekazać info o nim do tej funkcji. :S Wszelkie sugestie bardzo mile widziane.
PrinceOfPersia
Cytat
chcę dzięki ajaxowi wyświetlać na bieżąco informacje o poprawności wypełniania pól rejestracji.

do sprawdzania tego czy 2 inputy z hasłami są takie same, nie musisz wykorzystywać AJAX. Wystarczy JavaScript. Obczaj: http://jsfiddle.net/4gACJ/
Madlova
Fakt, dzięki wielkie:D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.