Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [APEX] Pobranie danych użytkownika z tabeli
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Oracle
jg44
Witam,

problem pewnie banalny, ale muszę napisać dość profesjonalną aplikację, a nigdy wcześniej nie miałem z APEXem styczności. Jak pobrać dane użytkownika, który loguje się do swojego panelu i wyświetlić je w formularzu? Domyślnie APEX pobiera WSZYSTKIE rekordy z tabeli i wyświetla je w formularzu, ale przecież nie o to chodzi, żeby pojedynczy użytkownik miał dostęp do danych wszystkich użytkowników portalu. Może od razu przykład, bo chyba nie wyraziłem się zbyt jasno:

Mam tabelę o następującym schemacie:
Kod
STUDENCI (ID,Imie,Nazwisko,Miasto,Login,Haslo)


Następnie tworzę stronę z formularzem (za pomocą kreatora) i on mi potem na tej stronie zwraca powyższe dane nie tylko zalogowanego użytkownika, ale także wszystkich innych. We właściwościach znalazłem zapytanie, które to robi, czyli po prostu:
  1. SELECT "ID","IMIE","NAZWISKO","MIASTO","LOGIN","HASLO" FROM "STUDENCI"

Rozwiązaniem problemu byłoby dopisanie do tego zapytania WHERE, w którym mógłbym np. pobierać dane na podstawie loginu, jaki użytkownik podał przy logowaniu (który powinien być przez APEXa przechowywany w np. jakimś ciastku). No i zasadnicze pytanie: jak odwołać się do takiego ciastka? Wymyśliłem coś takiego (co nawet nie zwraca błędu składniowego), ale niestety nie zwraca też żadnych wyników z tabeli:
  1. WHERE "LOGIN" = 'LOGIN_USERNAME_COOKIE'


Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję,
Pozdrawiam
mar1aczi
Czyżby php? ciasteczka
jg44
Problem rozwiązany.

Warunek w zapytaniu ma być następujący:
  1. WHERE upper(Login) = upper('&APP_USER.')


Zmienna &APP_USER przechowuje login zalogowanego użytkownika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.