Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: html5 i lokalna baza danych
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
acztery
Hej,

Napisałem app w html5.

Aplikacja ściąga dane i zapisuje do bazy lokalnej w tych danych są też zdjęcia. Zdjęcie przerabiam na base64 i potem je wyświetlam. To samo z mp3

Potem wszystko konwertuję phoneGAP i uruchomię natywną aplikację na iOS.

Moje pytania.

1) czy w tym przypadku nie będzie limitów na bazę i dane będą przechowywane na pamięci urządzenia) bo wszędzie piszę się o limitach np 5mb.
2) czy te grafiki można w inny sposób zapisywać. np ściągać na tel/tablet... czy coś...

Aplikacja ma działać offline (czyli za pierwszym razem ściągamy potem już oglądamy bez internetu)

Ma ktoś jakieś doświadczenie.?
!*!
Webstorage ma ograniczenie od 5MB do 10MB w zależności od przeglądarki. Opera po przekroczeniu tego limitu, pyta czy go zwiększyć i o ile, nie wiem jak jest w innych przeglądarkach.
W localstorage masz ogranicznik od 10MB w górę, w zależności od przeglądarki, choć z tego co pamiętam w IE było to nawet 100MB.

Podejrzewam że w Safari pod iOS jest podobnie.

Jeśli ściągniesz obrazki raz, strona przejdzie w tryb offline, to są czytanie z cache i tak, więc tu wykorzystanie web/local storage się nie opłaca.
Monter08
Na iOS z tego co widzę to safari na iPhonie ma 5mb.
!*!
Cytat(Monter08 @ 22.04.2013, 12:05:00 ) *
Na iOS z tego co widzę to safari na iPhonie ma 5mb.


web czy local? I czy jest możliwość zmiany, wyskoczy okno z komunikatem o zwiększenie?
acztery
tak wyskakuje mi okienko o zwiększeniu pamięci ... no ale co ja mam do ściągnięcia np 150 mb... pozatym obrazku w cache (klient) tak nie chce (chce tak, że za 1 razem ściągamy wszystko i potem juz aplikacja pobiera wszystko z bazy a nie tak, że za 1 razem z internetu potem z cache)
!*!
To albo rybki, albo akwarium. Ściągnij do jak leci i najwyżej przeglądarka będzie pytać czy zwiększyć pojemność. Inaczej nie da się tu tego zoptymalizować, ewentualnie mp3 przerobić na ogg o ile jest taka możliwość.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.