Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: HTML5 autocomplete="off" w input typu hidden
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
joordan
validator.w3.org ----->Attribute autocomplete not allowed on element input at this point.

Pomimo tego błędu wszystko działa ale jestem zwolennikiem tego że powinno się pisać zasadami ogólnie przyjętymi przez walidator bo później może to przynieść negatywne efekty. Zmienne są dość długie dlatego nie chciałem używać get
markonix
Nie rozumiem sensu użycia autocomplete (jego wyłączenia) w ukrytym polu?
joordan
Walidator pewnie też nie rozumie ale ma to swój sens.

Jest to skrypt w javascript, php


W zależności od wybranych pól checkbox select oraz input szerokość, ilość

Oblicza cenę pokazuje ją w <span id="cena"> Oraz w polu hidden i kilka innnych zmiennych.

Po kliknięciu submit zapisuje cenę oraz dodatkowe informacje jak użyta ilość oraz szerokość w sessji koszyka na zakupy.
Szerokość materiału jest odliczana w stronie produktu
  1. $nowa_szerokość=$szerokość - Seesion['koszyk']['szerokosc'];


Minimalna szerokość którą można zamówić to 100cm jeśli zamówisz pierwszy metr możesz zamówić mnie niż metr jeśli zamówiłeś 130cm z dostępnych 150cm
Skrypt uzupełni input szerokość na 20cm i nie pozwoli zamówić więcej

I w tym momencie gdy usunę autocomplete="off" w hideen input cena. Po cofnięciu z koszyka do strony produktu szerokość się zmieni a ukryte pole bez autocomplete=off z ceną oraz inne pola nie zmienią się. Będą miały wartość jak bym ustawił konfiguracje na 130cm tongue.gif


Inne pola hidden zawierają informacje z bazy sql które określają np. Rodzaj konfiguracji jaką ma wykonać skrypt co odjąć co podzielić i tp.

Problem rozwiązany zamiast dodawać

  1. autocomplete="off"


Do pola input dodałem go do form czyli całości formularza i działa zero błędów tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.