Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przewijanie tekstu ( z prawej do lewej )
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Elochim
Na wstępie powiem ze noga z programowania jestem, dlatego proszę o pomoc ludzi dobrej woli

Prosił bym o gotowy programik który by przewijał zaznaczony tekst o dużej wielkości np.całą książkę ,lub całych stron www
Zauważyłem ze zdecydowanie szybciej czytam jak tekst przewija sie po ekranie, stąd własnie pomysł na taki programik, który by mi ułatwił czytanie, a czytam duzo z komputera .

Dobrze by było płynne przyspieszanie przewijanego tekstu ,miało by to na celu znalezienie optymalnej prędkości czytania ,oraz aby była możliwość dostosowania wielkości tekstu

Jak ja sobie to wyobrażam o ile mogę ,to jakaś ramka którą mogę wydłużać ,bo nie wiem własnie jaka optymalna miała by byc długość przewijanego tekstu, a w niej własnie ten przewijany tekst, z możliwością regulacji prędkości



Jeśli jest to nie do zrobienia to prosił bym to napisać, co bym sie nie łudził co do tego pomysłu.
A jesli jest to do zrobienia to prosił bym bardzo dobrego człowieka o zrobienie takiego programiku, zachęcam samemu spróbować tak czytać ,sam pomysł zrodził sie kiedy przeczytałem ksiazke do nauki szybkiego czytania gdzie jednym sposobem było wodzenie po tekście patyczkiem ,oko sie nie meczy i szybkość czytania wzrosło mi o 150 %

Dlatego dziękuje z góry wszystkim zainteresowanym
Arcioch
Hmm dograj do firefoxa https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/scrollyfox/ i po problemie smile.gif do chrome też coś takiego kiedyś widziałem smile.gif Odnośnie powiększania tekstu też jest masę pluginów do przeglądarek smile.gif

Nie doczytałem że to ma być z prawej do lewej a nie góra dół ;/
Elochim
dzieki za podpowiedz zainstalowałem ten pluing ale niestety niewiem jak go uruchomić ,chocby dla sprawdzenia .Niestety uczono mnie w szkole rosyjskiego ,a intuicyjnie raczej nic niemoge zrobić ,jedynie co to ustawienia ale jak go uruchomic lub jak ma działac to mnie to juz przerasta

Ale tak czy inaczej cały sens szybkiego czytania ma sie wzrować na normalnym czytaniu,z tym ze zamiast wodzic oczami to teks sie rusza ,prostym rozwiazaniem był by lektor ale w czasie w jakim by to przeczytał to ja jestem w stanie przeczytac 2 takie ksiażki .


tu znalazłem takie cos http://www.vbarsan.com/multiplenews.htm# chyba juz napisany gotowiec ,ale czy mógłby ktos to zrobic tak zebym to mógł np. na pulpicie zainstalować ewentualnie wkleic tekst ?

Za okaznom pomoc serdecznie dziekuje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.